Živě

Bayern truchlí. Zemřela klubová legenda

17. července 2020 06:52 - Mnichov/Praha

Příznivci fotbalistů Bayernu Mnichov drží smutek. Ve středu ve věku 85 let zemřela klubová legenda Rudolf Jobst. Rekordman v počtu mistrovských titulů v Německu to oznámil na svém oficiálním webu.

 

Twitter@FCBayernEN

Jobst se výrazně zapsal do klubové historie. V prosinci roku 1957 rozhodl v 77. minutě svým gólem finále Německého poháru proti tehdy favorizované Fortuně Düsseldorf a bavorský gigant získal svoji první pohárovou trofej a druhý cenný úspěch po premiérovém zisku titulu z roku 1932. Kariéru rodáka z Pasova předčasně ukončily o dva roky později problémy s kolenem.

Počátkem letošního července zdolali Jobstovi nástupci v Berlíně ve finále Leverkusen 4:2 a Německý pohár vybojovali v historii už podvacáté. Díky obhajobě triumfu v bundeslize slaví Bayern letos double a ve hře zůstává také v Champions League.

mm, Sport.cz

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..