Magath rozhodl, fotbalisté ve Wolfsburgu musí mluvit německy

28. října 2011 11:06 - WOLFSBURG

Trenér Felix Magath zakázal fotbalistům ve Wolfsburgu používat angličtinu a další cizí jazyky. Osmapadesátiletý kouč podle deníku Bild rozhodl, že od teď se bude v klubu mluvit pouze německy.

 

Sascha Schuermann, ČTK/AP

"Kvůli výkonům na hřišti je vždycky lepší, když rozumíte spoluhráčům," prohlásil Magath. "Proto si myslím, že by nebylo vhodné, abychom používali angličtinu," přidal kouč, který má v týmu hráče z 15 zemí včetně českého záložníka Jana Poláka.

Magath je svými netradičními, někdy i velmi nekompromisními metodami proslulý a dokonce mu vynesly přezdívku Saddám a Quälix (z německého quälen - mučení). Tvrdou tvář ukázal naposledy v září, kdy dal Patricku Helmesovi a Mariu Mandžukičovi pokutu deset tisíc eur za nedodržení taktiky.

Při předchozím působení v Schalke zase německý kouč potrestal Jermaina Jonese s Ivanem Rakitičem za špatné postavení při standardní situaci.

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..