Mönchengladbach porazil Mohuč, Pospěch hostům ke gólu nepomohl

BERLÍN

Fotbalisté Mönchengladbachu porazili v německé lize Mohuč 1:0 a na čtvrtém místě v závěru podzimní části bundesligy udrželi krok s vedoucími týmy tabulky Bayernem, Dortmundem a Schalke. Trápící se Kaiserslautern a Hannover po remíze 1:1 ve vzájemném utkání shodně prodloužily svou sérii bez výhry na sedm zápasů.

Patrick Herrmann z Mönchengladbachu se raduje z gólu, kterým rozhodl utkání s Mohučí.

Český reprezentant Pospěch za Mohuč nastoupil v základní sestavě a hlavně ve druhé půli několika výpady připravil nebezpečné situace před brankou favorita. Ten v té době už však vedl 1:0, záložník Patrick Herrmann vstřelil jediný gól zápasu už v páté minutě. V závěru se Pospěch dlouho zvedal z tvrdého hlavičkového souboje s Juanem Arangem, zápas ale dokončil.

Kaiserslautern si rozdělil body s Hannoverem za domácí remízu 1:1, oba soupeři tak shodně nevyhráli od 10. kola soutěže. Hosty poslal do vedení svou devátou brankou v sezoně Mohamed Abdellaoue už ve 16. minutě, po přestávce ale vyrovnal slovenský útočník Adam Nemec, který se ve svém čtvrtém startu trefil poprvé.