Bayern - Leverkusen 2:0Bayern je blízko dalšímu titulu, Schalke sestoupí

Německý rekordman v počtu titulů je blízko další trofeji! Bayern Mnichov porazil ve 30. kole bundesligy Leverkusen 2:0 a od jednatřicátého primátu ho dělí jediná výhra. Bavorský velkoklub využil zaváhání druhého Lipska, které prohrálo v Kolíně nad Rýnem 1:2, a čtyři kola před koncem vede tabulku o deset bodů. Titul mohou fotbalisté Bayernu slavit již v sobotu. Na opačném konci je rozhodnuto o prvním sestupujícím, po prohře s Bielefeldem jím je Schalke.

Joshua Kimmich z Bayernu Mnichov v ligovém utkání proti Leverkusenu.

Bayern v souboji vedoucího celku s pátým rozhodl již v úvodu. První branku vstřelil v 7. minutě Eric Maxim Choupo-Moting a o šest minut později se prosadil Joshua Kimmich. Leverkusen nestačil na mnichovský tým počtvrté za sebou, prohru neodvrátil ani Patrik Schick, který odehrál celý zápas.

Fotbalisté Lipska podlehli zachraňujícímu se Kolínu 1:2. Nečekanou výhru předposledního celku ligy zařídil dvěma góly kapitán Jonas Hector. Všechny branky padly v první čtvrthodině druhého poločasu. Na úvodní Hectorovu trefu odpověděl v 59. minutě přesnou střelou z hranice pokutového území Amadou Haidara. Kolínský kapitán však již po minutě vrátil vedení domácím a zařídil Kozlům důležité vítězství v boji o záchranu.

Dayot Upamecano z Lipska na trávníku.

Kolín na výhru čekal devět zápasů, ve kterých zaznamenal pouhé dvě remízy. Trenér Friedhelm Funkel získal ve druhém duelu na lavičce první body.

Sead Kolašinac ze Schalke v akci.

Na třetí místo se posunul Frankfurt, jenž si zásluhou gólů Martina Hintereggera a Andrého Silvy poradil s Augsburgem. Eintracht se dostal dva body před Wolfsburg, který čeká souboj 30. kola se Stuttgartem ve středu. V základní sestavě Augsburgu nastoupili stoper Marek Suchý a záložník Jan Morávek. Český středopolař dostal šanci v zahajovací jedenáctce poprvé od 19. října 2019.

Poslední Schalke podlehlo Bielefeldu 0:1 a přišlo i o teoretickou šanci na záchranu. Celek z Gelsenkirchenu ztrácí čtyři kola před koncem na předposlední Kolín a šestnáctou Herthu Berlín nedostižných 13 bodů. Schalke sestoupí po devětadvaceti letech.