Fotbalista Stuttgartu dostal tříměsíční distanc a pokutu za falešnou identitu

11. června 2021 17:30 - Berlín

Útočník Silas Katompa Mvumpa byl potrestán od Německého fotbalového svazu za to, že hrál dva roky za Stuttgart pod falešnou identitou. Konžský fotbalista dostal tříměsíční distanc do 11. září a pokutu 30.000 eur (760 tisíc korun). Hráč i klub s trestem souhlasili, takže vstoupil v platnost.

 

Weller Tom, ČTK

Katompa Mvumpa vystupoval v uplynulých dvou sezonách v první a druhé bundeslize pod jménem Silas Wamangituka. Stuttgart v úterý oznámil, že se teprve nedávno dozvěděl jeho skutečné jméno a také fakt, že je hráč o rok starší, než se původně myslelo. Rodáka z Kinshasy údajně donutil ke změně identity jeho bývalý agent, pod jehož vliv se v ranných letech po příjezdu do Evropy dostal.

V minulé sezoně byl konžský útočník s 11 brankami nejlepším střelcem Stuttgartu. Do týmu přišel v roce 2019 z druholigového týmu FC Paříž.

ČTK

Časová osa: Bundesliga 2021/22

Filtr článků - Německo


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..