Živě

Fotbalista Stuttgartu dostal tříměsíční distanc a pokutu za falešnou identitu

11. června 2021 17:30 - Berlín

Útočník Silas Katompa Mvumpa byl potrestán od Německého fotbalového svazu za to, že hrál dva roky za Stuttgart pod falešnou identitou. Konžský fotbalista dostal tříměsíční distanc do 11. září a pokutu 30.000 eur (760 tisíc korun). Hráč i klub s trestem souhlasili, takže vstoupil v platnost.

 

Weller Tom, ČTK

Katompa Mvumpa vystupoval v uplynulých dvou sezonách v první a druhé bundeslize pod jménem Silas Wamangituka. Stuttgart v úterý oznámil, že se teprve nedávno dozvěděl jeho skutečné jméno a také fakt, že je hráč o rok starší, než se původně myslelo. Rodáka z Kinshasy údajně donutil ke změně identity jeho bývalý agent, pod jehož vliv se v ranných letech po příjezdu do Evropy dostal.

V minulé sezoně byl konžský útočník s 11 brankami nejlepším střelcem Stuttgartu. Do týmu přišel v roce 2019 z druholigového týmu FC Paříž.

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..