Bayern - Bochum 7:0 Naprostá dominance. Bayern zostudil neškodnou Bochum

18. září 2021 17:29

Fotbalisté Bayernu Mnichov deklasovali v 5. kole německé ligy na svém hřišti nováčka Bochum 7:0. Obhájci tFotbalisté Bayernu Mnichov deklasovali v 5. kole německé ligy na svém hřišti nováčka Bochum 7:0. Obhájci titulu rozhodli čtyřmi góly v první půli. Český obránce Pavel Kadeřábek nastoupil poprvé v sezoně v základní sestavě a pomohl Hoffenheimu k remíze 0:0 v Bielefeldu.

Andreas Gebert, Reuters

Bayern potvrdil roli velkého favorita a vyhrál sedmý soutěžní zápas v řadě. Dvakrát se trefil Joshua Kimmich a jednu branku přidal i nejlepší střelec soutěže Robert Lewandowski, jenž má po pěti kolech na kontě sedm ligových gólů.

Polský kanonýr skóroval v rekordním 19. soutěžním utkání za Bayern v řadě. Jako první hráč bundesligové historie navíc dal gól ve 13. domácím duelu za sebou.

Bavorský velkoklub se dostal v neúplné tabulce na první místo. Do čela se ale může v případě nedělní výhry nad Frankfurtem vrátit Wolfsburg.

Robert Lewandowski opět prokázal svoji extratřídu

Kadeřábek pomohl k bodu

Kadeřábek odehrál po zranění druhý poločas v minulém kole proti Mohuči, tentokrát už dostal šanci od začátku. Hoffenheim ale ani počtvrté v řadě nevyhrál.

Augsburg zvítězil na svém hřišti 1:0 nad Mönchengladbachem, jediný gól vstřelil v 81. minutě Florian Niederlechner. Brankář Tomáš Koubek zůstal jen na lavičce domácího celku.

Lipsko znovu bez výhry

Lipsko potřetí za sebou nevyhrálo, z Kolína nad Rýnem si odvezlo bod za remízu 1:1. Domácí celek poslal do vedení v 57. minutě Anthony Modeste, v 72. minutě srovnal Amadou Haidara.

Lipský vicemistr tak má na kontě po pěti zápasech pouze čtyři body, Kolín má o čtyři více.

Německá liga - 5. kolo:
Augsburg - Mönchengladbach 1:0 (81. Niederlechner)
Bayern Mnichov - Bochum 7:0 (27. a 65. Kimmich, 17. Sane, 32. Gnabry, 43. vlastní Lampropulos, 61. Lewandowski, 79. Choupo-Moting)
Bielefeld - Hoffenheim 0:0
Mohuč - Freiburg 0:0
Kolín nad Rýnem - Lipsko 1:1 (57. Modeste - 72. Haidara)

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.