Německá baráž se opakovat nebude, Hertha s protestem neuspěla

26. května 2012 07:04 - Frankfurt

Odveta barážového duelu o německou fotbalovou ligu mezi Fortunou Düsseldorf a Herthou Berlín se i přes skandální závěr definitivně nebude opakovat. Federální komise zamítla odvolání Herthy proti předchozímu rozhodnutí německého svazu.

 

Ina Fassbender , Reuters

Tříčlennému kolegiu v pátek rozhodování trvalo přes deset hodin, nakonec ale potvrdilo dosavadní verdikt. Definitivně tak zpečetilo sestup Herthy, kde působí i český obránce Roman Hubník.

Berlínský tým první zápas baráže prohrál 1:2 a po remíze 2:2 v odvetě sestoupil. Závěr druhého zápasu však narušili fanoušci Fortuny, kteří vtrhli na hrací plochu. Hráči Herthy před nimi prchli do kabin, ale po zhruba dvacetiminutové pauze se závěrečných 93 sekund dohrálo.

Sportovní komise svazu v pondělí označila stížnosti Herthy za neopodstatněné a totéž dnes konstatovala federální komise. "Berlínský tým argumentoval tím, že byl znevýhodněn kvůli incidentům ze závěru zápasu, nemohl to ale podložit žádnými důkazy," uvedl předseda Götz Eilers.

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..