Brémy - Norimberk 3:3Hloušek a Pekhart se zasloužili o remízu Norimberku v Brémách

Brémy

Čeští fotbalisté se podíleli na všech brankách Norimberku, který dvakrát srovnal nepříznivé skóre a v sedmém kole bundesligy remizoval v Brémách 3:3. Záložník Adam Hloušek vstřelil svůj druhý gól v sezóně a další branku připravil, u zbývajícího zásahu asistoval útočník Tomáš Pekhart. Jejich tým vybojoval pátou remízu v ročníku a dál čeká na výhru.

Pekhart dostal vedle rekonvalescenta Hlouška poprvé v sezóně příležitost v základní sestavě Norimberku, zato obránce domácích Theodor Gebre Selassie se na hřiště dostal až na posledních deset minut. Právě on však mohl na lavičce jako první slavit, když si v osmé minutě vstřelil vlastní gól stoper Berkay Dabanli.

Werder soupeře i dál jasně přehrával a ve 34. minutě tlak vyvrcholil technickou trefou Eljera Elii po centru Aarona Hunta. Těsně před poločasem však snížil na 1:2 Hiroši Kijotake, který volejem využil skákavou přihrávku z kopačky Hlouška.

Po poločase převzal iniciativu Norimberk a v 53. minutě srovnal střídající Josip Drmic z prudké nahrávky zprava od Pekharta. Náskok Brémám vrátil znovu Elia v 66. minutě, jenže o čtyři minuty vysunul Kijotake Hlouška a ten nezaváhal.

Bývalý křídelník Slavie a Jablonce po bezmála rok a půl dlouhé přestávce, k níž ho donutilo obnovené zranění zkříženého vazu v levém kolenu, hraje ve výborné formě a trefil se podruhé ve třech zápasech. Pekhart, který vedle stejných klubů prošel v české lize také Spartou, na gól v této sezóně zatím čeká.

Německá fotbalová liga - 7. kolo:
Brémy - Norimberk 3:3 (34. a 66. Elia, 8. vlastní Dabanli - 44. Kijotake, 53. Drmic, 70. Hloušek)
Braunschweig - Stuttgart 0:4 (40. Ibiševič, 50. Maxim, 76. Traore, 86. Harnik)