Polák: Pod tlak nás Bayern dostal až v závěru zápasu

28. srpna 2006 10:09 - PRAHA/NORIMBERK

Zázrak jménem 1. FC Norimberk v bundeslize pokračuje. Mužstvo, které se v minulé sezóně zachraňovalo, v novém ročníku nedostalo ještě gól a cenný bod si za bezbrankovou remízu odvezlo v sobotu i z mnichovské Allianz Areny, kde domácí Bayern minimálně ztrácí. KOMENTÁŘ JANA POLÁKA

 

PRÁVO/Michaela Říhová

"Nám se v této sezóně daří. Na jaře bychom z tohoto utkání měli obavy, tentokrát jsme jeli na Bayern s vírou, že tu můžeme něco udělat. To se také podařilo. Bod je nesmírně cenný. I přes úspěchy v prvních kolech zůstávají všichni v klubu pevně na zemi. Pořád je to teprve začátek, i když z našeho pohledu skutečně pohádkový.

První půle byla vcelku vyrovnaná, i když Bayern se snažil o vytvoření tlaku. Šance byly na obou stranách, ale gól nepadl. Po změně stran domácí přece jenom získávali převahu a v závěru nás dostali pod tlak, ale to už jsem nebyl na trávníku. Vytvořili si víc šancí, ale několikrát nás podržel gólman. Bod jsme si však zasloužili, protože všichni makali na doraz. Bayern má velmi kvalitní kádr, teď navíc získal z Barcelony van Bommela.

Od začátku jsme hráli s Tomášem Galáskem. Má sice na čele stopy po faulu z minulého týdne, ale jinak je v pořádku a uprostřed zálohy hrál dobře. Na trávníku vydržel celý zápas. Mě opět trenér postavil na pravou stranu středové řady. Do šance jsem se nedostal, pomáhal jsem hodně i při bránění. V 75. minutě jsem byl střídán. Marek Nikl opět proseděl celý zápas na lavičce náhradníků.

Po utkání jsem odjel domů na sraz reprezentace. První zápas s Walesem budu na tribuně. Mám trest na jedno utkání za vyloučení v duelu s Itálií na mistrovství světa. Na tribuně to pro mě bude utrpení, ale věřím, že to kluci zvládnou. Ideálním vstupem do kvalifikace by bylo šest bodů. Věřím, že máme na to, abychom porazili v sobotu v Teplicích Wales a pak ve středu v Bratislavě Slovensko, i když slovenští spoluhráči v Norimberku to vidí jinak."

elt, Právo

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..