Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Slavia bojuje s časem. Po všesokolském sletu mění v Edenu trávník, vše by však měla stihnout

9. července 2018 11:47 - Praha

Fotbalová Slavia Praha na stadiónu v Edenu po všesokolském sletu mění trávník včetně závlahy a výběhových zón. Kompletní rekonstrukce hrací plochy skončí do 25. července, tedy tři dny před prvním domácím zápasem Pražanů v nové ligové sezóně.

 

Vít Šimánek, ČTK

Sokolové předvedli svůj program v rámci 16. sletu na stadiónu v Edenu ve čtvrtek a v pátek. Hned poté Slavia začala s rekonstrukcí plochy tak, aby byla včas připravená na nadcházející sezónu.

"Hned v sobotu začala v Edenu kompletní výměna travnaté plochy. V rámci rekonstrukce ale nejde jen o výměnu trávníku, předělává se kompletně i závlaha a výběhová plocha například pro rozcvičující se hráče," řekl ČTK tiskový mluvčí Slavie Michal Býček.

Momentálně je v Edenu trávník stažený a v příštím týdnu bude položen nový. Sokolská obec jako odškodné za použití travnaté plochy zaplatí klubu údajně okolo osmi miliónů korun.

Úřadující ligový vicemistr odehraje první kolo nového ročníku nejvyšší soutěže v neděli 22. července v Olomouci, takže rekonstrukci stihne do úvodního domácího utkání. V sobotu 28. července přivítá Karvinou. "Kompletní rekonstrukce je naplánována do 25. července s tím, že samotný trávník ale bude položen dříve," uvedl mluvčí klubu.

Nový trávník v Edenu projde na podzim zatěžkávací zkouškou, neboť Slavii čeká velká porce zápasů. Vedle domácí ligy se červenobílí představí v kvalifikaci Ligy mistrů, a pokud v ní neuspějí, už nyní mají jistotu, že si zahrají šest utkání základní skupiny Evropské ligy.

ČTK, Sport.cz

ČT sport Ml. Boleslav - Jablonec dnes 18:00
20200921T18:00:00+0200
Ml. Boleslav vs. Jablonec
Ml. Boleslav vs. Jablonec
Ml. Boleslav
Jablonec

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..