Zínský kouč Bílek: Některé přátelské zápasy nám hodně vyšly, úvod s Boleslaví bychom měli zvládnout

18. července 2018 14:36 - Zlín

Na svém novém angažmá nachází prozatím jen samá pozitiva. Trenér Michal Bílek je s prvním měsícem u fotbalistů Zlína spokojený. „Máme za sebou vydařenou letní přípravu. Splnili jsme všechno, co jsme potřebovali. Kluci pracovali na sto procent. Některé přátelské zápasy byly z naší strany hodně povedené. Teď už se s mírnou nervozitou těšíme na ligový start," vyhlíží bývalý reprezentační kouč sobotní domácí duel s Mladou Boleslaví. „Na prvním zápase vždycky hodně záleží. Měli bychom ho zvládnout," přeje si Bílek.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Zlíňané se oproti minulé sezóně musí obejít bez brankáře Zlámala (Hearts), záložníků Ekpaie (Plzeň) a Janíčka (Prostějov) i Vukadinoviče s Holzerem, jimž vypršelo hostování ze Sparty.

Defenzívu Fastavu naopak zpevní stoper Buchta, který na jaře působil v Jihlavě, a novými tvářemi jsou i útočníci Jakubov z Ostravy a čerstvě také Poznar, jenž se do Zlína vrací na roční hostování z mistrovské Plzně.

„Máme široký kádr, který čítá dvaadvacet hráčů do pole a tři brankáře. Zohlednili jsme, že se na podzim bude tentokrát v lize hrát devatenáct utkání," připomněl sportovní manažer Zdeněk Grygera nový model nejvyšší soutěže.

Zlíňané by se rádi probojovali po třiceti kolech do skupiny o sedmé až desáté místo. „Naše ambice naznačí první zápasy. Po několika úvodních kolech budeme chytřejší," přemítá Grygera. „Já bych byl rád, kdybychom v základní části ligy nasbírali víc bodů než v minulém ročníku. A taky vstřelili víc gólů a méně dostali," prozradil kouč Bílek.

Staronovým kapitánem moravského mužstva se stal útočník Lukáš Železník, který už v minulosti pásku nosil. „Určil to tak trenér a pro mě je to velká čest. Jsem místní, a tak si toho mimořádně považuju. Mými zástupci budou Petr Jiráček se Zoranem Gajičem. Pevně věřím, že nám to bude v kabině klapat," očekává Železník. Navzdory nedávným zdravotním problémům se už cítí fit a je připravený absolvovat v sobotu proti Mladé Boleslavi celé střetnutí. „Snad bude pro nás vítězné," doufá.

čfo, Sport.cz, Právo

ČT sport Jablonec - Teplice dnes 18:00
20210507T18:00:00+0200
Jablonec vs. Teplice
Jablonec vs. Teplice
Jablonec
Teplice

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..