Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Vrátí se Stramaccioni do Sparty? Experti věští, že na Letnou mohou zamířit i trenéři Slavie či Plzně

31. července 2018 10:24 - Praha

Fotbalová Sparta hledá trenéra. Bude ze zahraničí nebo z Čech? To je otázka. „Hledáme hlavně dobrého trenéra," poznamenal sportovní ředitel klubu Zdeněk Ščasný po ligovém utkání s Jabloncem, kdy sám usedl na lavičku. To považuje pouze za dočasné řešení. A podle expertů ze sázkových kanceláří existuje celá řada variant, jak situaci na Letné vyřeší. V nabídce mají i to, že by se na Letnou mohl vrátit italský trenér Andrea Stramaccioni.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Návrat italského kouče musí budit sparťanské fanoušky ze snu. Klub pod jeho vedením strádal, nevalný herní projev podpořily i chabé výsledky. A tak se z Letné musel předčasně pakovat. Jenže sázkové společnosti Tipsport a Chance přesto neváhaly a zařadily jméno italského kouče na seznam možných adeptů na volné trenérské křeslo. Kurz 100:1 však napovídá, že pravděpodobnost jeho znovu angažování je spíše utopií.

Kdo je tedy nejžhavějším „želízkem" v letenském ohni? Je to právě sportovní ředitel Sparty Ščasný, jehož setrvání v roli kouče Letenských nabízí Tipsport v kurzu 3:1. Nic na tom nezměnila ani předchozí vyhlášení Ščasného o tom, že jde jen o nouzové řešení. Pokud ale Letenští zvládnou odvetu druhého předkola Evropské ligy se Suboticou, možná bude mít majitel Sparty Daniel Křetínský zamotanou hlavu, zda je třeba opravdu hledat jiného trenéra.

Dalšími favority bookmakerů jsou Jaroslav Šilhavý (5:1), jenž je po konci ve Slavii momentálně bez angažmá. Následuje olomoucký Václav Jílek (7:1), jenž už na Letné působil, ale nechal se slyšet, že se mu nechce odcházet od rozdělané práce v Sigmě Olomouc. Fanoušci by si možná přáli, aby na lavičku usedl sparťanský srdcař Ivan Hašek (9:1), jenže ten momentálně vydělává ve Spojených arabských emirátech v týmu Fudžajra.

Adepti na trenéra Sparty podle kurzů Tipsportu a Chance  kurz
Zdeněk Ščasný 3:1
Jaroslav Šilhavý 5:1
Václav Jílek 7:1
Ivan Hašek 9:1
Petr Rada 20:1
Pavel Vrba 40:1
Jozef Chovanec 50:1
Jindřich Trpišovský 70:1
Andrea Stramaccioni 100:1
Tomáš Řepka 150:1
rjm, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..