Plzeň - Příbram 2:0Plzeň na pátý pokus doma konečně vyhrála

10. Fillo 1 : 0
90. Krbeček 2 : 0

PLZEŇ

Fotbalisté Plzně se po čtyřech neúspěšných pokusech konečně dočkali domácího vítězství, když v neděli přehráli Příbram 2:0. Domácí poslal do vedení Fillo, pojistku přidal ve čtvrté minutě nastavení Krbeček. Hosté hráli od 32. minuty bez vyloučeného gólmana Pařizka. Plzeň po dnešní výhře může v poklidu přezimovat ve středu tabulky, Příbram naopak tone na předposlední příčce a na jaře ji čeká boj o záchranu.

Domácí, kteří toužili na domácím hřišti po dlouhé době opět naplno zabodovat, dostali v úvodu hosty pod tlak. Dobře kombinující záložní řadu Plzeňských totiž vydatně podporovali útočnými výpady oba krajní obránci. Hosté si při zastavování akcí domácích hráčů často pomáhali fauly, z čehož Západočeši vytěžili množství standartních situací.

Přímý kop plzeňského Šímy vytěsnil hned v úvodu brankář Pařízek jen s námahou mimo tři tyče. Za chvíli domácí Jarolím unikl po pravé straně a zacentroval do pokutového území na Krbečka. Jeho hlavičku vyrazil vybíhající Pařízek jen před sebe, ale Martin Knakal, neprostřelil hradbu příbramských obránců.

Domácí se tak dočkali až po rohovém kopu Jarolíma, na který si naběhl Fillo a hlavičkou poslal míč přesně k levé tyči. Hosty obdržená branka donutila k větší aktivitě směrem dopředu a po Otepkově rohovém kopu hlavičkoval Navrátil jen těsně vedle levé tyče Daňkovy branky. Domácí brankář musel vážněji zasahovat až v polovině první půle, kdy zastavil Pennerovu bombu z dvaceti metrů.

Hosté však příliš otevírali zadní vrátka a na svou aktivitu doplatili ve 32. minutě, kdy Fillův brejk do rozhozené obrany zastavil faulem na hranici velkého vápna brankář Pařízek. Sudí Kovařík hostujícího gólmana vyloučil, a na hřiště se tak dostal náhradník Paleček. Příbram se v oslabení paradoxně zvedla a až do konce první půle byla domácím vyrovnaným soupeřem.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce se hosté pokoušeli vyrovnat. Často však ztráceli balony a domácí často útočili do otevřené obrany. Plzeňské vedení mohl pojistit agilní Fillo, jeho střela z levé strany malého vápna ale mířila těsně vedle vzdálenější tyče.

Většina domácích protiútoků však končila pokaženou finální přihrávkou, a tak hosté bojovali o vyrovnání až do konce hrací doby. Po centru Polodny z pravé strany vypálil z voleje před brankou osamocený Penner vysoko nad branku.

Na druhé straně domácí Jarolím o chvíli později netrefil ve stoprocentní šanci po přistrčení Malára Palečkovu svatyni. V poslední minutě základní hrací doby pálil agilní Polodna na hranici ofsajdu v záklonu pouze do Daňkovy náruče. Ve čtvrté minutě nastavení pak pojistil domácí výhru druhým gólem Krbeček, který hlavou dokončil akci Filla úspěšným přelobováním brankáře Palečka. Hosté po prohře čekají na výhru ze hřiště soupeře již dlouhých devatenáct střetnutí.

Viktoria Plzeň - Marila Příbram 2:0 (1:0)
Branky: 10. Fillo, 90.+4 Krbeček. Rozhodčí: Kovařík - Kubáň, Večeřa. ŽK: M. Knakal, M. Jarolím - Penner, Navrátil, Polodna. ČK: 32. Pařízek. Diváci: 3101.
Plzeň: Daněk - Limberský, Zakopal, P. Knakal, Šíma (65. Razím) - M. Knakal (80. Malár), Rada, M. Jarolím, Borek (46. Smola) - Fillo, Krbeček. Trenér: Levý.
Příbram: Pařízek - Podrazký (60. Halama), Navrátil, Formánek, Penner - Klesa (73. Lesák), Hašek, Otepka, Vošahlík (35. Paleček) - Polodna, Huňa. Trenér: Barát.