Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Fotbalová Slavia má nového čínského vlastníka. Pokřtila po něm Eden a hlásí první posilu

19. listopadu 2018 17:55 - Praha
(Aktualizováno: 19. listopadu 2018 20:15)

Čínská developerská skupina Sinobo Group je novým majoritním vlastníkem fotbalové Slavie. Pražský klub po ní tři hodiny před výkopem utkání Ligy národů mezi Českem a Slovenskem pokřtil Eden na Sinobo Stadium. Potvrdily se tak informace, které jsme avizovali již minulý týden. Šéf představenstva Jaroslav Tvrdík označil slavnostní křest za další historický milník klubu.

Sport.cz

Důležitý den pro Slavii. Ještě před slavnostním křtem nového jména stadionu se v Edenu rokovalo o posilách pro zimní přestupní termín. První se má stát záložník Petr Ševčík z Liberce. Klíčové také je, že v mužstvu budou nadále pokračovat reprezentanti - český Tomáš Souček a slovenský Miroslav Stoch.

„Strávili jsme den nad posilami pro zimní období. Jsme domluveni, že Tomáš Souček zůstane v našem dresu i na jaře. Spolu s námi se bude rvát o titul a absolvuje kvalifikaci Ligy mistrů," plánuje šéf představenstva Jaroslav Tvrdík.

„Miňo Stoch zítra prodlouží smlouvu ve Slavii o další tři roky. A první posila je na dohled - Petr Ševčík z Liberce. Se Slovanem jsme se dohodli," dodává Tvrdík.

Partnerem je klub z Pekingu

Sinobo Group přebírá nadpoloviční většinu akcií od čínské státní společnosti CITIC Group, která převzala vlastnictví klubu od původního čínského vlastníka společnosti CEFC. Firma CITIC zůstává menšinovým majitelem Slavie, procentuální rozdělení akcií Pražané nezveřejnili.

Předseda představenstva firmy Sinobo Čou Ťin-chuej je zároveň většinovým akcionářem čínského klubu Kuoan Peking, se kterým Slavia uzavřela v dubnu strategické partnerství.

„Pevně věřím, že vstup společnosti Sinobo jako majoritního akcionáře do Slavie bude přínosem pro obě strany jak na fotbalovém hřišti, tak mimo něj, a že prohloubí přátelství a porozumění mezi našimi hlavními městy, mezi Prahou a Pekingem," uvedl Čou Ťin-chuej.

Úkoly jsou náročné

Jeho společnost už Slavii pomohla s příchodem letních posil. „Díky tomuto člověku jsou tu hráči jako Vláďa Coufal, Peter Olayinka, Alexandru Baluta. Kromě strategického partnera získáváme i člověka, který nejen klub vlastní, ale má i nesmírný přehled o fotbale. Slavia má obrovské štěstí, že má takového majitele," poukazuje trenér Jindřich Trpišovský.

„Máme od pana předsedy velmi náročné úkoly - v této sezoně vyhrát ligu a zároveň se pokusit postoupit do Ligy mistrů. Chceme vybudovat silný středoevropský klub," avizuje Tvrdík.

dos, Sport.cz

  0:3 Sparta - Slavia 0:3   dohráno
20190922T18:00:00+0200
Sparta vs. Slavia
Sparta vs. Slavia
Sparta
Slavia
  2:0 Ml.Boleslav - Ostrava 2:0   dohráno
20190922T15:30:00+0200
Ml.Boleslav vs. Ostrava
Ml.Boleslav vs. Ostrava
Ml.Boleslav
Ostrava
  Jablonec - Olomouc   zítra 18:00
20190923T18:00:00+0200
Jablonec vs. Olomouc
Jablonec vs. Olomouc
Jablonec
Olomouc

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..