Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Fotbalová Slavia má nového čínského vlastníka. Pokřtila po něm Eden a hlásí první posilu

19. listopadu 2018 17:55 - Praha
(Aktualizováno: 19. listopadu 2018 20:15)

Čínská developerská skupina Sinobo Group je novým majoritním vlastníkem fotbalové Slavie. Pražský klub po ní tři hodiny před výkopem utkání Ligy národů mezi Českem a Slovenskem pokřtil Eden na Sinobo Stadium. Potvrdily se tak informace, které jsme avizovali již minulý týden. Šéf představenstva Jaroslav Tvrdík označil slavnostní křest za další historický milník klubu.

Sport.cz

Důležitý den pro Slavii. Ještě před slavnostním křtem nového jména stadionu se v Edenu rokovalo o posilách pro zimní přestupní termín. První se má stát záložník Petr Ševčík z Liberce. Klíčové také je, že v mužstvu budou nadále pokračovat reprezentanti - český Tomáš Souček a slovenský Miroslav Stoch.

„Strávili jsme den nad posilami pro zimní období. Jsme domluveni, že Tomáš Souček zůstane v našem dresu i na jaře. Spolu s námi se bude rvát o titul a absolvuje kvalifikaci Ligy mistrů," plánuje šéf představenstva Jaroslav Tvrdík.

„Miňo Stoch zítra prodlouží smlouvu ve Slavii o další tři roky. A první posila je na dohled - Petr Ševčík z Liberce. Se Slovanem jsme se dohodli," dodává Tvrdík.

Partnerem je klub z Pekingu

Sinobo Group přebírá nadpoloviční většinu akcií od čínské státní společnosti CITIC Group, která převzala vlastnictví klubu od původního čínského vlastníka společnosti CEFC. Firma CITIC zůstává menšinovým majitelem Slavie, procentuální rozdělení akcií Pražané nezveřejnili.

Předseda představenstva firmy Sinobo Čou Ťin-chuej je zároveň většinovým akcionářem čínského klubu Kuoan Peking, se kterým Slavia uzavřela v dubnu strategické partnerství.

„Pevně věřím, že vstup společnosti Sinobo jako majoritního akcionáře do Slavie bude přínosem pro obě strany jak na fotbalovém hřišti, tak mimo něj, a že prohloubí přátelství a porozumění mezi našimi hlavními městy, mezi Prahou a Pekingem," uvedl Čou Ťin-chuej.

Úkoly jsou náročné

Jeho společnost už Slavii pomohla s příchodem letních posil. „Díky tomuto člověku jsou tu hráči jako Vláďa Coufal, Peter Olayinka, Alexandru Baluta. Kromě strategického partnera získáváme i člověka, který nejen klub vlastní, ale má i nesmírný přehled o fotbale. Slavia má obrovské štěstí, že má takového majitele," poukazuje trenér Jindřich Trpišovský.

„Máme od pana předsedy velmi náročné úkoly - v této sezoně vyhrát ligu a zároveň se pokusit postoupit do Ligy mistrů. Chceme vybudovat silný středoevropský klub," avizuje Tvrdík.

dos, Sport.cz

  Jablonec - Příbram dnes 18:00
20200217T18:00:00+0100
Jablonec vs. Příbram
Jablonec vs. Příbram
Jablonec
Příbram

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..