Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Klokani mají nového partnera. Trnavu dovedl na Slovensku k titulu

11. ledna 2019 15:54 - Praha

Majitel slovenského fotbalového klubu Spartak Trnava Vladimír Poór se stal prostřednictvím své firmy ŽOS Trnava hlavním sponzorem pražských Bohemians 1905. Byla tak navázána spolupráce, o které se spekulovalo od chvíle, kdy se narušily jeho vztahy v Trnavě s fanoušky i městem. Do majetkových struktur Bohemians ale vstoupit neplánuje.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Když slyším historky od Karola Dobiaše (legenda Bohemians), tak jsou přesně to, co chci ve fotbale zažívat. Fanoušci klubu vše prožívají srdcem. To je důvod, proč jsem začal Bohemku podporovat. Určitě jen ekonomicky jako sponzor. Nemám už zájem vstupovat do dalších klubů," cituje Poóra šport.sk. "Strašně rád bych s Bohemkou zažil něco podobného jako s Trnavou. Rád bych jí pomohl, aby z toho fanoušci Bohemians měli radost," dodal.

Bohemians informovali, že smlouva začala platit na začátku roku. ŽOS Trnava je společnost realizující opravy nákladních i osobních vlakových vozů a modernizace pro slovenskou nákladní železniční dopravu.

"S Vladimírem se znám skoro 20 let. Domluvili jsme se na docela zajímavé sponzorské smlouvě na rok, která souvisí s jeho akvizicemi směrem k České republice," řekl Darius Jakubowicz, majitel Bohemians.

Kromě toho mezi sponzory Bohemians vstoupil také pivovar Krušovice, minimálně do léta 2020. "Jsme rádi, že klub získává dalšího silného partnera. S novým pivem souvisí i investice do stánků na stadionu, aby mohlo být podáváno v nejvyšší kvalitě. Věřím, že tím uděláme fanouškům radost," řekl ředitel klubu Darek Jakubowicz.

Je lepší být přítelem v cizím městě

Poór loni dovedl Trnavu k mistrovskému titulu, teď už ji ovšem finančně nedotuje. Po podzimu klub opustili český trenér Radoslav Látal i generální manažer Pavel Hoftych, spolu s nimi také řada hráčů.

"Přesouvám některé společnosti a aktivity do Prahy, protože je tam podnikání relativně jednodušší. To však neznamená, že bych se tam stěhoval i já. V Trnavě mám hluboké vazby, dvě vnučky, tři vnuky, bylo by pro mě dost složité odsud odejít," líčí majitel Spartaku.

"Je však třeba se zamyslet, protože obyvatelé Trnavy si zvolili primátora, který fotbal nenávidí. V historii Spartaku je to vůbec poprvé, co mu město vůbec nepomáha. Naopak, škodí mu, což je právě v Trnavě nepochopitelné. Člověk se musí zamyslet, zda není lepší být přítelem v cizím městě, než být za nepřítele ve vlastním," nebere si Poór servítky.

dos, ČTK, Sport.cz

  Ostrava - Jablonec dnes 18:00
20200224T18:00:00+0100
Ostrava vs. Jablonec
Ostrava vs. Jablonec
Ostrava
Jablonec

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..