Živě

Ideální scénář bitvy Hašků? Martinův hattrick a naše výhra 4:3, směje se otec

9. února 2019 08:51 - Praha

Hned úvodní kolo jarní části fotbalové ligy nabídne první pražské derby. Nedělní duel Sparty s Bohemians (od 17:00) má navíc punc velké rodinné bitvy. Záložník Martin Hašek se totiž během zimy právě z Ďolíčku vrátil na Letnou a znovu navlékl rudý dres. Klokany přitom nadále cepuje jeho otec Martin a spoléhá i na mladšího syna Filipa.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Tátovi zbyl v kabině už jen jeden syn. Během zimy měli dost času vymyslet, co přeběhlíkovi v derby provedou.

„S Filipem se moc neradím, co budeme dělat a hrát," předesílá s úsměvem Martin Hašek starší.

Martin Hašek má za sebou první zápas za Spartu

Sport.cz

Na hřišti by každopádně mohli proti sobě poprvé bojovat oba jeho synové.

„Jelikož Martin nefiguroval v sestavě Sparty při generálce, tak je velmi málo pravděpodobné, že proti nám nastoupí. V týdnu nefiguroval v první sestavě ani při jejich utkání proti juniorce. Přitom by šlo o zajímavou konfrontaci, protože by se s Filipem potkávali ve středu hřiště," přemítá otec obou mladíků.

Filip Hašek z Bohemians během utkání se Slováckem.

Vlastimil Vacek, Právo

Prémie proti Martinovi do kabiny vypisovat nebude. „Nedisponuji žádnými zdroji, prémie má u nás na starosti vedení. Jako otec Martinovi přeju, ať hraje dobře, ať nám klidně dá hattrick. Ale ať nakonec vyhrajeme 4:3. Pro mě ideální scénář derby, Martin by pak porážku rozchodil," chechtá se trenér Hašek.

Náhradou je exsparťan

Jako náhradu za syna si z Dánska přivedl Kamila Vacka, jehož dobře zná ze společného působení právě na Letné.

„Kamila sleduji, co odešel ze Sparty, znám jeho příběh. Byl jsem za ním dokonce dvakrát na stáži, v Itálii a v Izraeli. Má vyváženou ofenzivu a defenzivu. Až se rozehraje, bude patřit k nejlepším záložníkům v lize," avizuje kouč.

Klokani berou Vacka také jako mentora pro mladší spoluhráče.

„Z principu se to nabízí. Věkem, čím prošel, zeměmi, kde hrál, to tady nikdo nemá. Kamil je kamarádský. Neřekl bych, že učitelský typ. Ale komunikuje, mluví s hráči, nikoho neodmítne. Mladým určitě pomáhat může," ujišťuje kouč Hašek.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..