Ideální scénář bitvy Hašků? Martinův hattrick a naše výhra 4:3, směje se otec

9. února 2019 08:51 - Praha

Hned úvodní kolo jarní části fotbalové ligy nabídne první pražské derby. Nedělní duel Sparty s Bohemians (od 17:00) má navíc punc velké rodinné bitvy. Záložník Martin Hašek se totiž během zimy právě z Ďolíčku vrátil na Letnou a znovu navlékl rudý dres. Klokany přitom nadále cepuje jeho otec Martin a spoléhá i na mladšího syna Filipa.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Tátovi zbyl v kabině už jen jeden syn. Během zimy měli dost času vymyslet, co přeběhlíkovi v derby provedou.

„S Filipem se moc neradím, co budeme dělat a hrát," předesílá s úsměvem Martin Hašek starší.

Martin Hašek má za sebou první zápas za Spartu

Sport.cz

Na hřišti by každopádně mohli proti sobě poprvé bojovat oba jeho synové.

„Jelikož Martin nefiguroval v sestavě Sparty při generálce, tak je velmi málo pravděpodobné, že proti nám nastoupí. V týdnu nefiguroval v první sestavě ani při jejich utkání proti juniorce. Přitom by šlo o zajímavou konfrontaci, protože by se s Filipem potkávali ve středu hřiště," přemítá otec obou mladíků.

Filip Hašek z Bohemians během utkání se Slováckem.

Vlastimil Vacek, Právo

Prémie proti Martinovi do kabiny vypisovat nebude. „Nedisponuji žádnými zdroji, prémie má u nás na starosti vedení. Jako otec Martinovi přeju, ať hraje dobře, ať nám klidně dá hattrick. Ale ať nakonec vyhrajeme 4:3. Pro mě ideální scénář derby, Martin by pak porážku rozchodil," chechtá se trenér Hašek.

Náhradou je exsparťan

Jako náhradu za syna si z Dánska přivedl Kamila Vacka, jehož dobře zná ze společného působení právě na Letné.

„Kamila sleduji, co odešel ze Sparty, znám jeho příběh. Byl jsem za ním dokonce dvakrát na stáži, v Itálii a v Izraeli. Má vyváženou ofenzivu a defenzivu. Až se rozehraje, bude patřit k nejlepším záložníkům v lize," avizuje kouč.

Klokani berou Vacka také jako mentora pro mladší spoluhráče.

„Z principu se to nabízí. Věkem, čím prošel, zeměmi, kde hrál, to tady nikdo nemá. Kamil je kamarádský. Neřekl bych, že učitelský typ. Ale komunikuje, mluví s hráči, nikoho neodmítne. Mladým určitě pomáhat může," ujišťuje kouč Hašek.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..