Zlín - Slovácko 0:1Slovácko vyhrálo díky vlastnímu gólu brankáře

47. Dostál (vlastní) 0 : 1

Zlín

Fotbalisté Slovácka zvítězili na úvod jarní části sezony ve Zlíně 1:0. Regionální derby v rámci 20. ligového kola rozhodl kuriózní gól, který si ve 47. minutě v souboji s hostujícím útočníkem Jaroslavem Divišem dal domácí brankář Stanislav Dostál. Trenéru Romanu Pivarníkovi nevyšla premiéra na lavičce Zlína, "Ševci" v součtu s podzimem prohráli v lize počtvrté za sebou. Naopak hosté získali od příchodu kouče Martina Svědíka 12 z 15 možných bodů.

Zleva Libor Holík ze Zlína a Jan Kalabiška ze Slovácka.

Úvod regionálního derby patřil domácím, kteří se v první čtvrthodině usadili před šestnáctkou Slovácka, ale k ohrožení Trmalovy branky se nedostali. Chyběla jim přesnější finální přihrávka i moment překvapení.

Hosté se začali osmělovat od 15. minuty, jejich sázka na rychlé brejky ale často končila ofsajdem. Slovácko i tak převzalo otěže utkání, hrozilo zejména z levé strany zásluhou Kalabišky.

Ve 22. minutě střílel nad Janošek, vzápětí zakroutil Navrátil centr tak, že Dostál jej musel s námahou vytlačit na roh. Velkou šanci promarnil Diviš, který v šestnáctce promáchl přihrávku a míč sebral zlínský gólman.

Zleva Jaroslav Diviš ze Slovácka a brankář Zlína Stanislav Dostál.

Dosud největší šance domácích se zrodila na konci první půle. Džafičův tečovaný přímý kop šel do protipohybu Trmala, ale ke smůle domácích i o pár centimetrů vedle.

Druhá půle začala rychlým gólem Slovácka. Kalabiškovu střelu ve 47. minutě zblokovala zlínská obrana, míč padal mezi skákajícího Diviše a gólmana Dostála a k překvapení všech skončil s velkým přispěním domácího brankáře v síti.

Zlín se z šoku sbíral velmi těžko a pomalu, naopak na kopačky hostů se usadilo více klidu. "Ševci" pak přidali a hosté se naopak soustředili na pevnou obranu a rychlé brejky. Po jednom z nich v podání Havlíka se dostal do šance Diviš, jenže míč si nezpracoval dobře.

Závěrečný nápor Zlína odstartoval v 75. minutě Železník, ale jeho dělová rána z deseti metrů skončila nad. Konec zápasu už domácí dohrávali v křeči a další větší šanci už neměli.

20. kolo první fotbalové ligy:
Fastav Zlín - 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)
Branka: 47. vlastní Dostál. Rozhodčí: Lerch - Kříž, Vaňkát. ŽK: Bartošák - Havlík, Navrátil, Franič, Juroška. Diváci: 4051.
Zlín: Dostál - Bačo, Buchta, Gajič - Holík (73. Hronek), Džafič (86. Slaměna), Podio, Jiráček, Bartošák - Poznar, Vyhnal (61. Železník). Trenér: Pivarník.
Slovácko: Trmal - Juroška, Hofmann, Kadlec, Divíšek - Havlík, Daníček - Navrátil (81. Reinberk), Janošek (76. Sadílek), Kalabiška - Diviš (88. Franič). Trenér: Svědík.