Jako bychom snědli čerstvé maso, ale pak jsme se strachovali o výhru, přiznal žlutý stovkař Ljevakovič

3. března 2019 18:28 - Teplice

Neslavnou metu „zdolal“ teplický fotbalový záložník Admir Ljevakovič. Ve vítězném zápase Teplic s Opavou (3:2) obdržel klíčový záložník severočeského týmu „jubilejní“ stou žlutou kartu v české nejvyšší soutěži. Stihl to během dvanácti sezon v lize. Jelikož to byla jeho zároveň osmá v tomto ročníku, čeká jej stop na dva soutěžní duely.

 

Ondřej Hájek, ČTK

„Navíc jsem si natáhl sval, takže budu mít včetně reprezentační přestávky měsíc času na uzdravení. Potřebuji se dát dohromady po zdravotní stránce a načerpat i psychické síly," svěřil se Ljevakovič. Litoval nucené absence, přesto na ni našel něco pozitivního. „Aspoň se to sešlo ve stejnou dobu, tedy karty a zranění. Mohu si všechno odbýt najednou. Není to nic příjemného, ale k fotbalu takové věci patří," mínil záložník.

Souboj s Opavou charakterizoval osobitým způsobem. „První poločas? Jako bychom snědli čerstvé maso. Z mého pohledu jsme soupeře přeskakovali ve středu pole, získávali míče a chodili do brejků. Jenže za stavu 2:0 nás srazila opavská branka. Hosty naopak nakopla a ve druhém poločase nás zatlačili," rozebíral Ljevakovič.

Zleva autor dvou teplických gólů Jakub Hora a Petr Zapalač z Opavy.

Ondřej Hájek, ČTK

Podle něj mnoho nescházelo, aby zápas skončil místo 3:2 jen 2:2. „Naštěstí za stavu 2:1 jsme přidali třetí gól, a Opava pouze snížila, i když závěr byl z naší strany hodně nervózní," oddechl si po vítězství, které se nerodilo vůbec lehce. „Hlavní je, že jsme se dostali do prostřední části tabulky a bodově jsme odskočili právě Opavě o čtyři body," připomněl záložník důležitost zápasů se slezským protivníkem.

Přijde i o Plzeň

Ljevakovič bude další počínání Teplic sledovat v roli diváka, jelikož přijde o duely v Jablonci a s Plzní. „Oba soupeři patří v lize k nejtěžším a mrzí mě, že si nezahraji doma proti Viktorce, kterou budeme chtít snad před dobrou diváckou kulisou potrápit," uvažoval bosenský fotbalista.

Hráči Teplic se radují z třetího gólu, vpravo je trenér Stanislav Hejkal.

Ondřej Hájek, ČTK

Trenérovi Hejkalovi svou absencí možná zamotal hlavu při skládání sestavy. „Podobný dvouzápasový karetní trest jsem měl v minulosti už několikrát. Jsou tam i další kluci, kteří mě mohou na postu defenzivního záložníka zastoupit a věřím, že si trenéři poradí," dodal Ljevakovič.

„Včetně Ljevakoviče máme vykartované tři hráče, což není před Jabloncem ideální situace. Ale pojedeme tam s výhrou nad Opavou v zádech," pohlédl teplický trenér Stanislav Hejkal k příštímu zápasu. Bude to pikantní duel i z toho úhlu, že nynější kouč Teplic debutoval na jejich lavičce zrovna v podzimním utkání s Jabloncem, a jeho trenéru Radovi dělal dříve asistenta v Teplicích i na Spartě.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

  3:1 Sparta - Plzeň 3:1 dohráno
20210512T18:00:00+0200
Sparta vs. Plzeň
Sparta vs. Plzeň
Sparta
Plzeň

Časová osa: Fortuna liga

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..