Živě

Salta místo zatracení. Kanga vytvořil s Dočkalem silnou dvojku

10. března 2019 07:29 - Praha

Nastoupili poprvé společně v základní sestavě a výrazně se podepsali pod výhru fotbalistů Sparty nad Plzní 4:0. Bořek Dočkal a Guélor Kanga vytvořili kreativní pár, který by mohl být velmi důležitý pro zbytek sezony. Jejich souhra byla vidět od samého začátku. Pokud to bylo možné, tak většinou přihrávka směřovala právě na toho druhého. Afričan pak při děkovačce na oslavu vítězství střihal předpisová gymnastická salta.

Sport.cz

Poprvé se jejich spolupráce ukázala již ve třetí minutě. Dočkal uvolnil Kangu, jeho centr však skončil pouze na tribuně. Za sedm minut se situace opakovala, ale Kanga tentokrát našel Hložka, který otevřel skóre. Sám gabonský ofenzivní záložník následně proměnil penaltu, právě po dohodě s Dočkalem.

„Za mě je Kanga fotbalista mimořádných kvalit. S každým takovým se hraje dobře. Na tréninku si rozumíme a umíme si vyhovět," ujišťuje Bořek Dočkal, že ve vzájemné spolupráci nevidí žádný problém.

Dneska se nám sešlo opravdu všechno, pochvaloval si trenér Zdeněk Ščasný

Sport.cz

Afričan se ve dvou minulých zápasech nevešel do sestavy.

„Choval se celou dobu skvěle. Bez vysvětlování přišel a říkal, že chápe, že rozhoduju o sestavě, že bude pracovat dál a že se chce dostat zpět," líčí trenér Zdeněk Ščasný.

„Věděl jsem, že spolu s Bořkem mohou hrát. Už v Liberci jsem říkal, že Kangu nikdo neodepsal. V takovém zápase musí všichni maximálně pracovat. Což se proti Plzni naplnilo," poukazuje kouč.

Vyprovázel ho aplaus tribun

Když byl Kanga na konci zápasu střídán, Letná mu aplaudovala ve stoje. Přitom na začátku sezony se dostal do sporu se sparťanskými fanoušky a ozýval se i pískot na jeho adresu.

„Byl jedním z hlavních bodů naší výhry. Přihrál na první gól, proměnil penaltu," oceňuje záložník Michal Sáček.

Sparťan Michal Sáček si proti Plzni připsal svůj první ligový gól

Sport.cz

Dočkal se také podepsal pod čtvrtou brankou, když dlouhým nákopem našel Karlssona, jehož střelu dorazil do sítě Pulkrab.

Důkazem toho, že Kanga umí být týmový na hřišti, ale i směrem k fanouškům, je fakt, že při sparťanské děkovačce několikrát předvedl pro diváky salto vzad.

pd, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..