Živě

Plzeňský špílmachr Hrošovský: Když zahodíme tolik šancí, je jasné, že prohrajeme

16. března 2019 07:39 - Teplice

Nemohl se už dívat, jak jeho parťáci v páteční předehrávce 25. kola fotbalové ligy pálí jednu šanci za druhou. Záložník Plzně Patrik Hrošovský se kousek za hranicí šestnáctky opřel do míče, který se zastavil až v teplické síti. Slovenský reprezentant ale výstavním gólem pouze zmírnil prohru Viktorie (1:2).

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Nemyslím, že výkon byl špatný. Ale když máme tolik šancí a zahodíme je, je jasné, že prohrajeme," litoval Hrošovský. V produktivitě na celé čáře vyhrály Teplice. Na dva góly jim stačily dvě rány mezi hostující tyče, zatímco Plzeň vyslala na Grigara deset pokusů. Celkově vyprodukovala 22 střel, Severočeši 4.

„Nevím, jestli nám chybí pohoda. Snížili jsme, času na obrat bylo dost. V zakončení nám ale chyběla větší kvalita," podotkl Hrošovský. „Spoustu zápasů jsme vyhráli o gól, aniž jsme inkasovali. Tehdy jsme byli kritizovaní, že hrajeme málo dopředu. Dneska bylo šancí plno a nemáme ani bod. Nevím, co je tedy lepší," pravil 26letý záložník.

Ze Stínadel odjela Plzeň s prázdnou, podruhé v řadě v lize prohrála. To se jí nestalo tři roky. Druhá půle z její strany herně špatná nebyla, dá se od výkonu v ní odpíchnout do zbytku sezony? „Možná ano. V nadcházející reprezentační pauze ale bude dost času zápas rozebrat," uvedl Hrošovský.

neu

Časová osa: Fortuna liga

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..