Hráče jako Kozák nemá Sparta, Slavia ani Plzeň, chválí Hornyák střelce a předpovídá mu návrat do reprezentace

19. března 2019 15:57 - Liberec

Jeden z momentálně nejlepších útočníků v Česku? Podle libereckého kouče Zsolta Hornyáka jím aktuálně je Libor Kozák. „A myslím, že bude ještě lepší,“ říká trenér Slovanu. V jeho dresu dal bývalý hráč římského Lazia či anglické Aston Villy po návratu do Česka čtyři góly za šest zápasů.

 

Radek Petrášek, ČTK

Dokážete si teď představit svůj tým bez Kozáka?

Považuji Kozáka za stejného lídra, jako byl u nás Ševčík, který se velmi těžko nahrazuje. Hledali jsme hroťáka v létě, Mashike to nenaplnil, Pázler zatím také ne. Tak přišel Musa a Kozák. Věděl jsem na 99 procent, že když bude Libor zdravý, tak to bude jeden z lídrů našeho mužstva. Naplňuje to, ale zase na druhou stranu musím podotknout, že nesmíme spoléhat jen na Kozáka. Samozřejmě je to však rozdílový hráč, o tom jsme věděli. Jen jsem se modlil, aby byl zdravý a fyzicky připravený. Musím říci, že Libor je i fantastický kluk do kabiny. Maximální profesionál. Takového frajera tu vídám sedět hodinu před tréninkem a hodinu po něm. Má svůj režim, ví, co potřebuje. Je vidět, že vyrůstal v zahraničí.

Je to momentálně váš klíčový hráč?

Jasně, to všichni vidí. Libor to dokazoval i se Spartou. Sice zahodil penaltu a byl i při gólu, když nezvládl souboj s Costou. Kdo však rozumí fotbalu nejen na úrovni fanouška z tribuny, tak vidí, jak na sebe poutá tři čtyři hráče soupeře. Jak podrží enormní množství balonů. To jsme předtím nezvládali. Věří si v osobních soubojích, což nám strašně chybělo. Doufám, že tím, jak Kozák ukazuje kvalitu, potáhne i ostatní hráče kolem sebe.

Liberecký trenér Zsolt Hornyák.

Vlastimil Vacek, Právo

Obzvláště v Liberci, který má mladé mužstvo, že?

Ano. Myslím, že Liberec má snad druhé nejmladší mužstvo v lize, jeho gros tvoří mladí hráči. Až na Radima Breiteho a Romana Potočného, věkem sice střední generace, přitom patří k těm nejstarším v týmu. Libor k nám zapadl, je velkou pomocí a dobrým vzorem pro mladé. Pozitivní je, že má velmi dobrý charakter.

Jenže ho máte jen na hostování do léta. Budete se snažit, aby v Liberci zůstal?

Jednoznačně. Na začátku jsme se dohodli, že nám pomůže a my pomůžeme jemu. Myslím, že když nebude mít nabídky z větších klubů, možná i z těch českých, tak to zase bude na gentlemanské dohodě mezi námi a Kozákem.

Bavili jste se už o tom?

Určitě jsme tohle téma nadhodili, ale jsem realista. Když bude takhle pokračovat, určitě po něm sáhne Sparta, Slavia i Plzeň, domácí top kluby. Myslím, že takového hráče nemá ani jeden z nich. Minimálně je na úrovni Tetteha, Škody a dalších typologicky stejných hráčů ze špičkových českých klubů. Nepřeháním, když řeknu, že Kozák je jeden z nejlepších útočníků Česka. I pro českou reprezentaci.

Má podle vás reprezentační formu?

Má dobrou formu, ale myslím, že bude ještě lepší. Chyběla mu zápasová praxe a důvěra, kterou tu maximálně dostává. Myslím, že je otázkou času, kdy se do reprezentace vrátí a prosadí. V širší nominaci už byl. A zápas se Zlínem byl nejlepší pozvánkou.

hp, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..