Živě

Plzeň má ligový rekord, nabušená Slavia útočí sama na sebe

8. dubna 2019 14:55 - Praha

Statistici mají žně. Starají se o ně oba lídři fotbalové ligy, i když každý z úplně jiného soudku. Vedoucí Slavia potvrdila víkendovou kanonádou 5:1 svou dominanci ve většině utkání a blíží se k rekordu v počtu výher o dva a více gólů. Druhá Plzeň si naopak vystačí s málem. Na Slovácku znovu zvítězila 1:0, tedy již počtrnácté o jediný gól. Historické maximum soutěže tak má Viktoria jen sama pro sebe.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Atraktivní fotbal šel stranou. Úspěšná plzeňská mašina stárne, a tak se naučila hospodařit i s jediným vstřeleným gólem. Jde jí to dobře, čtrnáctá výhra o jediný gól je historickým rekordem nejvyšší soutěže. Stejně jako již desátá výhra 1:0.

O jedno jednobrankové vítězství méně má Jablonec ze sezony 2009/10.

„Vám se nelíbí, když vyhráváme 3:2, tak jsme se rozhodli, že budeme vyhrávat 1:0," říká ironicky trenér Pavel Vrba.

Naopak Slavia se nešetří. A soupeře už vůbec ne. Tentokrát koncertovala na Julisce, kde posedmnácté v sezoně zvítězila dvou a více gólovým rozdílem.

Sešívaní paradoxně útočí na svůj vlastní zápis. Dvacetkrát zvítězila vyšším rozdílem právě Slavia v ročníku 1943/44.

Jelikož do konce základní části zbývají tři kola a dalších pět zápasů budou mít červenobílí k dispozici ještě v nadstavbě, mohou na rekord zaútočit.

Sešívaní navíc vstřelili celkem již 69 gólů a útočí také na rekord Sparty, která v sezoně 1999/2000 nasázela 81 branek.

Slavia má na obhájce titulu Viktorii náskok sedm bodů.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..