Živě

Ševci cítí frustraci. První šance soupeře je spolehlivě ničí

9. dubna 2019 17:01 - Praha

Tady už končí legrace. Fotbalisté Zlína podlehli na Spartě 0:2 a z posledních jedenácti kol prohráli již podeváté. Ševci tak nejenže vypadli z elitní skupiny. Tři kola před koncem základní části si nemohou být ani jistí, že se jim vyhne bitva o záchranu. Na spodní skupinu mají stále náskok šesti bodů. „Samozřejmě jsme zklamaní, ale pořád máme o co hrát. Vrchol sezony je teprve před námi,“ poukazuje trenér Roman Pivarník.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Spoléhali na tuhou defenzivu a dlouho se na Spartě drželi. Dvě trefy v 67. a 70. minutě je však položily na lopatky.

„Stále dokola... Už třetí zápas nemám žádnou práci, ale taky jsme impotentní v útoku. Naopak soupeř z téměř každé střely vstřelí gól. Sparta nás taky potrestala hned za první chybu, což je trošku frustrující," zoufá si brankář Matej Rakovan.

Trenér fotbalového Zlína Roman Pivarník.

Radek Petrášek, ČTK

„Skoro v každém jarním zápase dostaneme z první šance soupeře gól. Některá mužstva přežijí čtyři nebo i pět šancí protivníka, a přesto vyhrají. Nám se to nedaří," souhlasí s ním trenér Roman Pivarník.

Ševci vyrukovali na favorita se třemi stopery, takže jeho útokům pak čelila dobře připravená hradba pěti obránců.

Změna rozestavení fungovala

„Každé rozestavení má nějaké výhody a nevýhody. Se třemi stopery jsme byli vzadu kompaktnější v šestnáctce. Ale ve středové řadě jsme přišli o spoustu sil, protože tam je pak o jednoho hráče méně," přemítá Pivarník.

Zlínští odolávali dost dlouho, Sparta moc šancí neměla.

„Myslím, že v prvním poločase jsme předvedli dobrou defenzivní kvalitu. Změna rozestavení fungovala, dařilo se nám. Tedy až do inkriminovaného momentu," lituje Rakovan.

Sázka na obranu během okamžení selhala. „Nepustit Spartu ani do jedné šance je složité," ví Pivarník.

Ani žádný brejk jeho týmu nevyšel. „Měli jsme dobrý přechod do útoku, ale šlo z něj vytěžit ještě víc," míní kouč.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..