Živě

Výborná zpráva. Chovancův stav se po infarktu lepší, brzy se opět zapojí do komise rozhodčích

16. dubna 2019 16:57 - Praha

Zdravotní stav předsedy komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR Jozefa Chovance, který před dvanácti dny prodělal infarkt, se výrazně lepší. Devětapadesátiletý bývalý československý reprezentant a někdejší trenér národního týmu dnes dorazil za kolegy na úvod semináře sudích a během dvou týdnů by se měl opět naplno zapojit do práce v komisi.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Přišel nás pozdravit. Ujistil nás, že je v pořádku, byl plný optimismu. Říkal, že během týdne, 14 dnů se bude zapojovat do normální činnosti komise i osobně," řekl novinářům místopředseda komise Martin Wilczek.

"V současnosti vše řešíme telefonicky, takže když jsme vydávali nějaké prohlášení, tak všechny situace s ním byly konzultovány, vyjádřil se k nim. Spolupráce kromě osobního styku je na stejné úrovni, to znamená denní telefonický kontakt," dodal Wilczek.

Jozef Chovanec předává ocenění Pavlu Vrbovi

Vlastimil Vacek, Právo

Chovanec vede české rozhodčí od loňského června, kdy nahradil odvolaného Poláka Michala Listkiewicze.

Jako hráč získal osm titulů se Spartou Praha a dva nizozemské s PSV Eindhoven. Za československou reprezentaci odehrál 52 zápasů a dal čtyři branky. V roli trenéra Sparty přidal další dva tituly, národní tým vedl v letech 1998 až 2001 a startoval s ním na mistrovství Evropy 2000.

V minulosti koučoval také Příbram, Krasnodar, Ružomberok nebo Slovan Bratislava. Ve Spartě působil i jako generální sportovní manažer.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..