Vlastníka televizních práv na fotbalovou ligu koupil Livesport

25. dubna 2019 18:10 - Praha

Český fotbal zasáhne velká změna. Firma Pragosport, která vlastní televizní práva na tuzemskou fotbalovou ligu, mění majitele. Z obchodního rejstříku vyplývá, že všechny její akcie získala společnost Livesport Invest miliardáře Martina Hájka, která je největším internetovým poskytovatelem sportovních výsledků.

 

Dalibor Glück, ČTK

Pragosport koupil televizní práva na ligu až do roku 2024 a následně je až do roku 2022 přeprodal O2 TV. Cena za jeden ročník je odhadována na více než 100 milionů korun. Společnost zprostředkovává mediální práva i na další sportovní soutěže včetně hokejového mistrovství světa či formule 1.

Dosavadní majitel Pragosportu Jaroslav Vacek, bývalý místopředseda fotbalového svazu, ve vedení společnosti zůstane. Podle Hájka v zájmu zachování kontinuity. "Pod jeho vedením je Pragosport dlouhodobě ziskovou společností, která operuje nejen v České republice, ale i v dalších zemích především střední a východní Evropy," uvedl Hájek v tiskové zprávě.

Mick van Buren pálí na Hečovu branku

Vlastimil Vacek, Právo

Pragosport označil za dlouholetého důležitého hráče na poli nákupu a prodeje mediálních práv v Česku. "Naší ambicí je rozšířit aktivity společnosti do nových regionů a pomoci jí s adaptací na změny na trhu s audiovizuálním obsahem, kde výrazně roste význam nových technologií a internetu," uvedl Hájek.

Provozní ředitel Livesportu Patrik Dzurenda uvedl, že společnost v tuto chvíli neplánuje využívat vysílací práva pro vlastní potřeby. "Hodláme plně navázat na stávající úspěšný obchodní model přeprodeje práv jejich vysílatelům. Nicméně je pravděpodobné, že z našeho spojení budou mít v budoucnu prospěch i uživatelé projektů Livesportu," konstatoval Dzurenda.

Livesport je ryze česká firma s miliardovým ročním obratem, založená v roce 2006, která se specializuje na distribuci sportovních výsledků. Poskytuje je v 30 jazycích a počet jejích klientů je odhadován na 75 milionů lidí po celém světě. Zdrojem příjmů Livesportu je především prodej reklamy na webech a v mobilní aplikaci.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..