Grandiózní ostuda! Teplice šokovaly děsivým debaklem. Výhru slaví Zlín

dos, panČTKSport.cz

Obrovské překvapení přinesl hned úvodní zápas nadstavbové části Fortuna ligy. V prvním semifinálovém utkání skupiny o Evropu zvítězila Mladá Boleslav v Teplicích drtivě 8:0 a prakticky tak rozhodla o svém postupu. Ve druhém zápase slavili domácí výhru 1:0 nad Olomoucí fotbalisté Zlína. Odvety se hrají v neděli 12. května. V utkání 1. kola skupiny o záchranu remizovala Dukla doma s Bohemians 1905 1:1.

Bolelav měla v Teplicích neuvěřitelně povedený vstup do zápasu

Úvod snů. Jinak se vstup do zápasu v podání fotbalistů Mladé Boleslavi nedá nazvat. Středočeši vedli v Teplicích již po čtyřech minutách po brankách Tomáše Přikryla a Murise Mešanoviče 2:0. A tím hororový poločas Severočechů teprve začínal. V 16. minutě zvýšil na tříbrankový rozdíl Pavel Bucha, čtvrtý gól přidal o devět minut později znovu exslávistický útočník.

Ostuda domácích tím však zdaleka nekončila. Zcela neškodné teplické fotbalisty potrestal pátým gólem z pokutového kopu Kompličenko. Frustraci domácích jen podtrhl Jan Shejbal, který byl v 41. minutě po druhé žluté kartě vyloučen.

Zleva Michal Jeřábek z Teplic, Tomáš Přikryl z Boleslavi a brankář Teplic Tomáš Grigar.

Zoufalství Teplic podpořil šestou brankou opět ruský útočník a zajistil tak hostům neuvěřitelné poločasové vedení 6:0. Tím také Středočeši vytvořili nový ligový rekord v počtu vstřelených branek v prvním poločase, který dosud držely s pěti góly společně Sparta, Slavia a Jablonec.

Definitivní ortel nad teplickým osudem napsal v 82. a v 86. minutě sedmou a osmou brankou hostů Laco Takács.

Zleva Pavel Bucha z Boleslavi, který střílí gól, brankář Teplic Tomáš Grigar a Jakub Jugas z Boleslavi.

Zlín vydřel těsnou výhru

Zápas chudý na gólové šance přinesl úvodní semifinálový duel skupiny o Evropu mezi domácím Zlínem a Olomoucí. O jedinou branku se postaral ve 20. minutě Marek Hlinka.

Hráči Zlína se radují z gólu.

Dukla jen remizovala

Beznadějně poslední Dukla měla v prvním kole skupiny o udržení proti Bohemians 1905 více ze hry, v prvním poločase se však neprosadila. Domácí se dočkali až v 68. minutě, kdy se zapsal mezi střelce Tetour a zajistil Dukle vedení 1:0. Slavit tři body však nebylo týmu z Julisky přáno.

Klokani dokázali o čtrnácti minut později díky Hůlkovi vyrovnat na 1:1. Dejvický klub tak nadále ztrácí na předposlední Karvinou, která má navíc zápas k dobru, devět bodů.

Lukáš Pokorný z Bohemians a Jan Holenda z Dukly Praha.

Program 1. kola nadstavby:
Pátek
Semifinále skupiny o Evropu:
Teplice - Ml. Boleslav 0:8
Branky: 2. Přikryl, 4. a 25. Mešanovič, 16. Bucha, 36. a 45. Komličenko, 82. a 86. Takács
Zlín - Olomouc 1:0
Branky: 20. Hlinka