Živě

Všichni hráči ho milovali... Rivalové uzavřeli na Šuralově pohřbu smír

5. května 2019 14:21 - Brno
(Aktualizováno: 5. května 2019 16:40)

Za normální situace by na sebe nejspíš dál nevražili a počítali body, které je třeba do konce sezony uhrát. Tragická událost ovšem odsunula start přelomové nadstavby aspoň na chvíli stranou. Nejen sparťani a slávisté uzavřeli během pietní chvíle smír. Stovky lidí se v neděli odpoledne přišly v brněnském krematoriu na Jihlavské ulici rozloučit s fotbalovým reprezentantem Josefem Šuralem, který ve věku 28 let v pondělí ráno zahynul po autonehodě u turecké Alanye. Na reportáž se můžete podívat v přiloženém videu.

Sport.cz

Šury, nikdy nezapomeneme...! Pohřbu se zúčastnilo mnoho fotbalových osobností v čele s trenérem národního týmu Jaroslavem Šilhavým, nechyběli ani zástupci vedení a hráči předchozích Šuralových klubů pražské Sparty, Liberce a Brna. Dorazili i slávisté, řada reprezentantů, zástupci vedení Fotbalové asociace ČR či prezident Alanyasporu Hasan Cavusoglu.

Letenští dovezli na pohřeb všechny předměty, které zanechali fanoušci na pietním místě u stadionu Sparty. Se Šuralem se přišly rozloučit i stovky běžných příznivců, k vidění byla řada lidí v dresech se Šuralovým jménem a číslem. Na jeho poslední cestě zazněly mimo jiné skladby We are the champions a The show must go on od skupiny Queen.

Petr Uličný v slzách. Jak vzpomíná na Josefa Šurala Jindřich Trpišovský a Pavel Šustr?

Sport.cz

"Byl to krásný člověk. Všichni hráči ho milovali. Je to velice dojemné. Je to strašně smutný, nemohl jsem té zprávě uvěřit, bylo mi z toho do breku," byl v slzách dlouholetý trenér Petr Uličný.

"Moje osobní vzpomínka je obrovská. Pepa v Liberci dával první ligový gól, když jsme hráli s Mladou Boleslaví doma...na Hajduku Split dával gól ve 23. minutě, když měl třiadvacítku na dresu," řekl mimo jiné slávistický kouč Jindřich Trpišovský.

Brankář Václav Hladký a jeho řeč na pohřbu Josefa Šurala.

Sport.cz

Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..