Živě

Hloupé mužstvo dostalo výprask. Někteří hrají o angažmá, varuje Horňák po dalším trapasu Sparty

16. května 2019 07:58 - Plzeň

Jeden krok vpřed, dva zpátky. Tak nějak poskakuje fotbalová Sparta v průběhu celé sezony. Když už se na chvíli zdá, že je mužstvo v pohodě, zase dostane pořádnou facku. Poslední jednoznačné lekce od Slavie a Viktorie ukazují, že na domácí špičku mladý a křehký tým prostě nestačí. Středeční porážka 0:4 v Plzni je navíc pro Spartu nejvyšší v samostatné lize. „Zápas nám hrubě nevyšel,“ netají dočasný hlavní trenér Michal Horňák.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jak rozeberete nejhorší porážku Sparty v české lize?

Nehráli jsme dobře. Hned od prvního gólu jsme měli hlavu dole. V sestavě byly dvě změny. Jedna byla bohužel vynucená, zranil se Drchal. Pokud jde o druhou, chtěli jsme zase vidět v zápasové praxi mladého Plechatého. Možná to mělo také vliv na výkon, rozhodně jsme však neprohráli jeho vinou.

Mužstvo má jisté třetí místo a už nemá moc o co hrát. Nepodepsala se pod porážku ztráta motivace?

Já doufám, že ne. Někteří přece hrají o angažmá. Bylo však vidět, že soupeř má motivaci větší a výsledkově nás přejel.

Tomáš Hořava (vpředu) z Plzně zasáhl hlavou míč, který mířil do sparťanské sítě, a kopačkou i obličej sparťanského brankáře Milana Heči.

Miroslav Chaloupka, ČTK

Říkáte, že některým hráčům jde o budoucnost. O poločase jste hned dvakrát střídal. Znamená to, že někteří hráči ukázali, že na Spartu nemají?

Hlavně jsme museli udělat nějaké změny. Zahustel měl zdravotní potíže a Kangu jsme nasadili, protože jsme chtěli víc podržet míč a ofenzivu.

Úvodní gól jste znovu inkasovali ze standardky. Čím si dlouhodobou slabinu vysvětlujete?

Na jaře jsme zase tak moc gólů ze standardek nedostávali. Hráčům pořád říkám, že góly ze standardek dostává jen hloupé mužstvo. Standardka se musí ubránit.

Tomáš Hořava (vlevo) slaví první branku Plzně. Vpravo je Alexandru Chipciu ze Sparty.

Miroslav Chaloupka, ČTK

Nedávno vás rozebrala Slavia, teď Plzeň. Co jasné porážky se špičkovými týmy ligy vypovídají o vašem mužstvu?

Měli jsme teď velice těžký program. Museli jsme zvládnout tři zápasy, abychom měli jistotu, že budeme hrát minimálně předkolo Evropské ligy. A zvládli jsme je velice dobře. Nemůžu si stěžovat, že bychom neměli na to hrát o čelo ligy. Zápas v Plzni nám hrubě nevyšel. Soupeř je o moc zkušenější než my. Máme mladé mužstvo a hráči si ještě často nevědí rady.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..