Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

Na trénink jsem zvědavý, culil se muž, který už má double. Kapitán sliboval zodpovědný přístup

20. května 2019 11:12 - Ostrava

Získal mistrovský titul dvakrát jako hráč v podceňovaném Liberci, s MFK Ružomberok si na Slovensku připsal double. Nyní má stejný úspěch Jan Nezmar na dosah v roli sportovního ředitele pražské Slavie, která v neděli získala titul po remíze v Ostravě.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

„Jde o první titul, k němuž jsem nepřispěl na hřišti a ten rozdíl je skutečně velký. Celou sezonu jsme předváděli skvělý fotbal, jen poslední dva zápasy nebyly stoprocentní. Ale právě z hráčské kariéry vím, jak se kluci na trávníku cítí," usmíval se líbezně jednačtyřicetiletý Nezmar, který byl v tuzemsku šampionem se Severočechy v sezoně 2001/2001 a 2011/12, na Slovensku pak zažil mistrovské křepčení v ročníku 2005/06, v němž navíc pozvedl i trofej za triumf v tamním poháru.

A právě double je důvod, kvůli němuž jeden z klíčových mužů managementu Slavie doufá, že hráči po nedělní mistrovské definitivě pojmou oslavy decentně. „V pondělí odpoledne je v programu trénink. A jsem zvědavý, jak se povede, protože nepředpokládám, že by kluci titul neslavili," culil se Nezmar.

Radost slávisty Tomáše Součka.

Vlastimil Vacek, Právo

„Věřím však, že oslavy ustojí, protože jsme si už předem definovali jako jednoznačný cíl triumf v lize i v poháru," doufal Nezmar v umírněnost podřízených při nočním juchání.

„Věřím, že oslavy propuknout naplno až příští neděli. Chceme dohrát sezonu s dobrým pocitem, což znamená získat ve středu pohár a pak zvládnout i poslední kolo se Spartou," přitakával kapitán Slavie Josef Hušbauer.

Zleva Milan Škoda a Simon Deli ze Slavie se radují ze zisku ligového titulu.

Jaroslav Ožana, ČTK

Double už jednou v kariéře slavil. V sezoně 2013/14 si užil mistrovskou korunovaci v dresu Sparty, následně pak i triumf v druhé nejprestižnější tuzemské soutěži.

„Pro celý tým představuje středeční triumf nad Baníkem obrovskou motivaci. Snili jsme o dvou trofejích už před sezonou, a nyní zbývá jediný krok. Všichni si uvědomujeme, co je ve hře a věřím, že přístup ke slavení bude zodpovědný právě s ohledem na nadcházející pohárovou bitvu," přál se Hušbauer ještě před tím, než Pražané nabrali vlakem směr Praha.

ram, tom, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..