Živě

Nejen Šmicer je Štístko. Stoch získal titul již ve čtvrté zemi

22. května 2019 08:11 - Praha

Kam přijde, tam je úspěch. Prostě Štístko. Takové pověsti se během celé kariéry těšil fotbalový internacionál Vladimír Šmicer. Slavia však jako by takové experty přitahovala. Raritou v kádru čerstvých šampionů je Miroslav Stoch. Slovenský reprezentant získal ligový titul již ve čtvrté zemi. Před příchodem na českou scénu se radoval již v Nizozemsku, Turecku a Spojených arabských emirátech.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Triumf se Slavií je pro něj již čtvrtý v kariéře. Miroslav Stoch získal titul již dříve v nizozemském Twente Enschede, tureckém Fenerbahce Istanbul a arabském FC Al Ain.

„Všechny tituly mají pro mě stejnou váhu. Ke každému vedla náročná cesta. Například v Nizozemsku a Turecku se o mistru rozhodovalo až v posledním kole, což hrozilo i nyní v Česku, ale naštěstí jsme rozhodli o týden dříve," poukazuje 29letý záložník na nedělní remízu v Ostravě na webu společnosti Football Service Agency, která ho zastupuje.

Stoch se vyrovnal sparťanovi Jiřímu Jarošíkovi, který má český, ruský, anglický a skotský ligový titul.

„Byla to taková honička s Plzní. Loni jsme tahali za kratší konec my, nyní zase oni. Asi nejdůležitější bylo vítězství v posledním vzájemném zápase a následný vítězný obrat doma s Jabloncem, což je velmi nepříjemný soupeř," míní Stoch.

Nejlepší sezona v kariéře

Zahrál si na MS 2010 v Jihoafrické republice i na EURO 2016 ve Francii. Získal FA Cup s londýnskou Chelsea i Turecký pohár s Fenerbahce. V aktuálním ročníku si v sešívaném dresu připsal celkem 14 gólů a 13 asistencí, vrátil se i do slovenské reprezentace.

„Pro mě nejlepší sezona v kariéře a velmi mě těší, že jsem k titulu dopomohl svými góly a přihrávkami. Z mého pohledu měla sezona zajímavý průběh. Vstřelil jsem gól hned v prvním kole, ale na další jsem pak trochu déle čekal. Pak se všechno zlomilo a do konce podzimu jsem skóroval prakticky v každém zápase. Na jaře jsem na góly přihrával," hodnotí svou druhou sezonu v Edenu.

Větší oslavy zatím sešívaní odkládají. Už ve středu je čeká v Olomouci finále MOL Cupu s Baníkem Ostrava. V případě triumfu mohou získat první klubový double od roku 1942.

„Double by znamenal pohádkový konce sezony," přeje si Stoch.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..