Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

Číňané od Tvrdíka končí spolupráci s FAČR, avizuje šéf Slavie. Podpoří však video všude

4. června 2019 15:53 - Praha
(Aktualizováno: 4. června 2019 16:03)

Závěr sezony je víc než bouřlivý. Český fotbal řeší skandální průběh baráže o účast v první lize, analyzuje se slabý divácký zájem o premiérovou nadstavbu. Reprezentaci čekají dva klíčové kvalifikační zápasy s Bulharskem a Černou Horou. A do toho všeho Jaroslav Tvrdík, šéf Slavie, během úterý oznámil, že čínská společnost CITIC ukončila partnerství s FAČR.

 

Milan Malíček, Právo

Koncem června ukončí partnerství s FAČR čínská firma CITIC, která je menšínovým majitelem pražské Slavie. Majoritním vlastníkem čerstvého ligového mistra je Sinobo, další společnost z Číny.

Předseda představenstva pražského klubu Jaroslav Tvrdík ale dodává, že čínská firma je připravena v Česku spolufinancovat projekt videorozhodčího, pokud by byl zaveden do všech zápasů první ligy.

"V případě širší shody na zrychleném zavedení VAR na všechny zápasy jsme připraveni účelově spolufinancovat tento jeden konkrétní projekt," píše na twitteru Tvrdík, který již v únoru vyzval k co nejrychlejšímu zavedení videa do všech zápasů nejvyšší soutěže. Nabádla ke schůzce vybraných ligových partnerů a klubů a nabídl finanční spoluúčast, což platí i nadále.

FAČR od roku 2015 spolupracovala s jinou čínskou společností a bývalým majitelem Slavie CEFC, jejíž aktiva později převzal státní CITIC. Ten byl majoritním vlastníkem Slavie do loňského listopadu, kdy většinu ve vršovickém klubu převzala další čínská skupina Sinobo. Po ní se nyní jmenuje i fotbalový stadion v Edenu.

Předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda avizuje, že od příštího ročníku nejvyšší soutěže se zvýší počet utkání, na kterých bude VAR přítomen, kompletní pokrytí celého kola ale ještě v plánu není.

dos, Sport.cz

Zrušit


  0:1 Zlín - Slavia 0:1   dohráno
20190715T18:00:00+0200
Fastav Zlín vs. SK Slavia Praha
Fastav Zlín vs. SK Slavia Praha
Fastav Zlín
SK Slavia Praha

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..