Živě

Jihlava vyzvala Malíka: Jednejte! Pokud máte důkazy, předejte je policii, reaguje šéf FAČR

7. června 2019 12:51 - Praha
(Aktualizováno: 7. června 2019 13:29)

Závěr sezony byl na domácí scéně pěkně žhavý. Vysočina Jihlava se po neúspěšné baráži o první ligu s Karvinou cítí být poškozena rozhodčími a ostře kritizuje situaci v českém fotbale. Druholigový klub v otevřené výzvě na svém webu požaduje rozpuštění Komise rozhodčích FAČR a vyzval k rezignaci jejího předsedu Jozefa Chovance i místopředsedu Martina Wilczka. Kritiku namířil i na předsedu asociace Martina Malíka.

 

David Taneček, ČTK

Vysočina přišla se svou výzvou v úterý. Předseda FAČR byl na kongresu FIFA v Paříži, odkud se vrátil na páteční zápas české reprezentace s Bulharskem. Proto zareagoval se zpožděním.

Jihlavský klub kritizuje také samotného Martina Malíka.

Kapitán Jihlavy Lukáš Vaculík si ostře vysvětluje po zápase s hlavním rozhodčím Martinem Nenadálem jeho výkon.

Luboš Pavlíček, ČTK

„Vyzýváme ho, aby začal jednat a učinil kroky vedoucí k nezávislosti důvěryhodnosti rozhodčích a nezávislosti jejich komise, jak ostatně před svou volbou sliboval, nebo aby odstoupil. Od jeho nástupu do funkce se situace zásadně zhoršila, důvěra veřejnosti i klubů je nulová a do fotbalu se vrátila celá řada kontroverzních lidí," zdůrazňuje Vysočina.

Strahovský šéf předesílá, že otevřenou výzvu zaznamenal s velkým znepokojením a částečně i překvapením.

Reakci Vysočiny považuje za hysterickou

„V první řadě bych chtěl jasně deklarovat, že pokud máte jakékoliv konkrétní poznatky o tom, že zápasy s účastí vašeho klubu byly řízeny ze strany rozhodčích „s jasným zadáním" (viz vyjádření Františka Vaculíka v médiích), popřípadě jak píšete, že se k vám od začátku sezóny „dostávají velmi divoké zkazky o tom, jak které zápasy dopadnou, kdo postoupí z druhé ligy z prvního místa, kdo spadne z první ligy, který rozhodčí bude kde pískat", předejte je ihned Policii České republiky, která v tomto směru má za povinnost konat," vyzývá Malík jihlavský klub.

Zklamaní fotbalisté Jihlavy. Doma jen remizovali s Karvinou a musí na první ligu na další rok zapomenout.

Luboš Pavlíček, ČTK

Uznává, že ne všechny výkony sudích byly v dvojutkání Jihlavy s Karvinou v pořádku. Reakci Vysočiny však považuje za hysterickou. Jak poukazuje, zatím si nikdy před baráží na výkon sudích během působení Jozefa Chovance v čele komise nestěžovala.

Exemplární tresty důkazem nezávislosti

Komise rozhodčích je podle Malíka maximálně nezávislá.

„Důkazem jsou naprosto exemplární tresty, které ve spojitosti s posledními výkony rozhodčích vynesla a které zde v minulosti neměly žádnou podobnou intenzitu a rozsah," argumentuje předseda asociace a slibuje, že svůj čas a energii chce v následujících dnech věnovat další pečlivé analýze současného stavu komise rozhodčích a také snaze o maximální podporu systému VAR ze strany FAČR. Tak, aby systém fungoval na všech zápasech ligového kola.

Otevřenou výzvu chce Malík projednat na pondělním zasedání výkonného výboru asociace, které proběhne v Olomouci.

dos, Sport.cz

  0:1 Zlín - Slavia 0:1 dohráno
20210725T19:00:00+0200
Zlín vs. Slavia
Zlín vs. Slavia
Zlín
Slavia
  2:1 Plzeň - Ml. Boleslav 2:1 dohráno
20210725T16:00:00+0200
Plzeň vs. Ml. Boleslav
Plzeň vs. Ml. Boleslav
Plzeň
Ml. Boleslav
  1:0 Budějovice - Teplice 1:0 dohráno
20210725T16:00:00+0200
Budějovice vs. Teplice
Budějovice vs. Teplice
Budějovice
Teplice
  0:1 Liberec - Slovácko 0:1 dohráno
20210725T16:00:00+0200
Liberec vs. Slovácko
Liberec vs. Slovácko
Liberec
Slovácko

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..