Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

Nezvyklou roli Ševčík zvládl výtečně, proto od něho i Stanciu slyšel: Budeš to mít drahé

22. července 2019 10:34 - Teplice

Je to dost nezvyklá role, kterou mu trenér Jindřich Trpišovský přidělil, přesto slávistický záložník Petr Ševčík zvládl svůj úkol výtečně. Už v prvním utkání ve Zlíně, kde o poločase střídal Olayinku, v nedělním druhém ligovém dějství v Teplicích rovněž. Ševčík operující na kraji středové řady se totiž třemi asistencemi podílel na gólech Van Burena, Hušbauera a Stanciua a výrazně tak přispěl k výhře 5:1 svého týmu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Absolutní spokojenost. Vždyť tři přihrávky na gól jsem spoluhráčům připravil naposledy v dorostu," pochvaloval si Petr Ševčík, jak zvládl návrat do základní sestavy.

Ligový podzim začal na lavičce mezi náhradníky, o to víc se ve Zlíně snažil, aby trenéra přesvědčil, že patří na hřiště.

Fotbalista Slavie Petr Ševčík v akci

Vlastimil Vacek, Právo

„Ale to se snaží všichni. Konkurence ve Slavii je obrovská, takže nikdo nemá nic jisté. Dobře pro mužstvo i pro nás. Jinak bychom nemakali v zápasech a trénincích tak, jak makáme. Minule jsem šel na hřiště až na druhých pětačtyřicet minut a dělal jsem všechno, abych v Teplicích začínal v základní sestavě já," přiznával Ševčík, že po rozpačitém prvním poločase ve Zlíně vycítil svou šanci.

V Teplicích ji dostal. Ovšem na kraji zálohy, kde toho příliš neodehrál. Přesto jeho spolupráce s obráncem Vladimírem Coufalem fungovala perfektně. „Většinou hraju uprostřed středové řady, takže jsme toho s Vláďou spolu moc nenatrénovali. Ale s ním se hraje výborně, protože je na tom kondičně perfektně. Nemusím mít proto strach, když se nestačím vrátit, on to zvládne sám," pochvaloval si spolupráci s pravým slávistickým bekem.

Střelci gólu Slavie Jaromíru Zmrhalovi (vpravo) gratuluje Vladimír Coufal.

Vlastimil Vacek, Právo

Však také z jeho excelentních přihrávek spoluhráči těžili... Van Buren, Hušbauer, stejně jako rumunská akvizice Slavie Stanciu, který se pár minut po příchodu na trávník zapsal po Ševčíkově přihrávce rovněž mezi střelce. „Hned po utkání mi k přihrávce gratuloval, ale bude to mít i tak drahé," netajil Ševčík, že jen s gratulací si Stanciu po první trefě ve slávistickém dresu nevystačí.

„Samozřejmě že pro nás představuje konkurenci, ale konkurenci zdravou. Zatím s námi netrénuje zase až tak dlouho, ale každým tréninkem je blíž základní sestavě. Pořád chce balon, chodí si pro něj, nevadí mu, když o něj přijde a něco zkazí. V přípravě i zápasech ho chce znovu a znovu, aby mohl vymýšlet finální přihrávky," glosoval Ševčík Stanciův návrat na českou ligovou scénu.

Teplice kalkulovaly špatně. Slavia přežraná není, což ostatně i Stanciu gólem potvrdil

I rumunský reprezentant se bude po smazání tréninkového manka dožadovat místa v základní sestavě Slavie, ale protože trenér Trpišovský o něm uvažuje do zcela jiné role, než jakou má Ševčík, nemusí mít pětadvacetiletý záložník strach z bezprostřední konkurence.

Zvlášť na kraji zálohy. Zejména po výkonu, jaký předvedl v Teplicích.

zp, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..