Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Jsme ostražití. Jde o zápas roku, ujišťuje Weber, že po skalpu Sparty Středočeši euforii nepodlehli

14. srpna 2019 19:19 - Mladá Boleslav

Prožívají báječný start do sezony. Ze čtyř ligových zápasů třikrát vyhráli, přičemž naposledy si připsali skalp pražské Sparty po parádní přestřelce (4:3). Navíc postoupili i přes trable s cestováním do dalekého Kazachstánu přes FC Ordabassy Šymkent z 2. předkola Evropské ligy a po bezbrankové remíze v úvodním duelu 3. předkola na půdě rumunského FCSB (bývalá Steaua) mají fotbalisté Mladé Boleslavi solidní výchozí pozici pro čtvrteční odvetu v druhé nejprestižnější klubové soutěži starého kontinentu.

 

Radek Petrášek, ČTK

„Jde pro nás o zápas roku. Se vší úctou ke Spartě," usmál se Jozef Weber, trenér Mladé Boleslavi, v připomínce nedělního vítězství nad letenským týmem.

Středočeši sice v neděli třikrát ztratili vedení, ale v posledních vteřinách duelu si přece jen zajistili vítězství. „Žádnou euforii jsem kočírovat nemusel. Vychutnali jsme si bezprostřední radost, ale už v neděli jasně zaznělo, že nás čeká mnohem těžší překážka, a tudíž jsem kluky nabádal ke koncentraci," říkal Weber před středečním odpoledním tréninkem.

Trenér mladoboleslavských fotbalistů Jozef Weber.

Radek Petrášek, ČTK

K dispozici by měl mít i kanonýra Komličenka, který paradoxně nedělní gólovou parádu sledoval jen z tribuny, protože po předešlé čtvrteční bezbrankové bitvě na rumunské půdě v Evropské lize léčil zranění. „Vnímám čtyři branky Spartě při Nikolajově absenci jako velmi důležitý signál. Mužstvo uvěřilo, že můžeme vyhrát i bez Komličenka, což nám hodně pomůže. Kluci nabrali sebevědomí," lebedil si Weber.

A stejně tak byl nadšený z faktu, že ve čtvrteční podvečerní bitvě bude mít jeho družina v zádech znovu téměř vyprodaný stadion. Kromě vstupenek do sektoru hostů totiž bude ve čtvrtek na pokladnách k mání už jen posledních pět set lístků. „Při zápase se Spartou mi z atmosféry běhal mráz po zádech. Cítil jsem z příznivců energii. Chtěl bych poděkovat i fanouškům, kteří se za námi vypravili do Rumunska. Diváci jsou nedílnou součástí našich úspěchů. A já doufám, že je v Mladé Boleslavi nečeká poslední pohárový duel," přál si úspěch Weber.

Oslavné gesto Nikolaje Komličenka, kanonýra Mladé Boleslavi. Proti Spartě chyběl. Tým vyhrál i bez něj.

Vlastimil Vacek, Právo

Odmítá, že by bezbrankový výsledek z prvního duelu v součtu s mizérií soupeře, který z posledních pěti zápasů čtyři prohrál, pasoval do role favorita Mladou Boleslav. „FCSB má obrovské zkušenosti s pohárovou Evropou. Navíc na hřištích soupeřů má lepší výsledky než doma. Zůstáváme proto maximálně ostražití," ujišťoval Weber.

Zatímco jeho svěřenci se naladili na čtvrteční bitvu triumfem nad Spartou, FCSB podlehlo o víkendu FC Voluntari, přičemž pro hosty šlo o první triumf sezony. „Soupeř určitě neprožívá zářivé období, ale jeho síla je v obrovských individualitách. Nepochybně se maximálně zkoncentrují. A jejich poslední výsledek vůbec nemá smysl řešit, protože ve srovnání s naším duelem nasadili devět jiných hráčů. Jen brankář Vlad a záložník Popescu absolvovali oba duely. Šanci dostali i čtyři dorostenci. Tudíž je jasně patrné, jak velký důraz kladou na odvetu," říkal Weber.

Má jasno, že k úspěchu je potřeba zvládnout zápas v defenzivě. „Klíčem je čisté konto jako v Bukurešti a ofenzivní nadstavba jako proti Spartě," přál si Weber kombinaci toho nejlepšího, co jsou jeho svěřenci schopní ukázat.

ram, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..