Odvolací komise dala Slavii za pravdu, zrušila podmíněné tresty uzavření tribun v Edenu

20. srpna 2019 18:14 - Praha
(Aktualizováno: 20. srpna 2019 18:37)

Hlavní bitvu úterka svedou sešívaní večer v Kluži. Ještě před klíčovým duelem o fotbalovou Ligu mistrů však slaví drobné vítězství. Odvolací komise FAČR vyhověla Slavii a zrušila podmíněné tresty uzavření tribuny Sever a Jih v Edenu. Vršovický klub byl potrestán za výtržnosti diváků v utkání s Olomoucí, zápas s Libercem se pak odehrál na uzavřeném stadionu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Za vhazování pyrotechniky několika svých fanoušků do hostujících sektorů v utkání s Olomoucí sešívaní draze zaplatili.

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace vynesla nad Slavií tvrdé tresty. Úřadující mistr musel odehrát následný domácí ligový duel s Libercem bez diváků a zaplatit čtvrtmilionovou pokutu.

Navrch měl na dva zápasy podmíněně se zkušební dobou do konce roku uzavřené sektory na Jižní a Severní tribuně.

Klub se proti části trestu odvolal. A uspěl.

„Odvolací komise FAČR vyhověla našemu odvolání a zrušila oba podmínečné kolektivní tresty. Klub komisi prezentoval rozhodnutí představenstva o nekompromisním postupu proti opakování podobných excesů ze strany jednotlivců včetně probíhajícího zavádění nových technologií,“ zvěstuje na Twitteru šéf klubu Jaroslav Tvrdík, který kvůli jednání komise zůstal v ČR a přišel o přímý pohled na pohárový zápas v Kluži.

Nešlo rozhodnout jinak, říká předseda

Odvolačka se postavila proti disciplinárce. „Odvolání Slavie jsme nemohli zamítnout a nezbylo než podmíněné tresty uzavření tribuny Sever a Jih zrušit. Byly totiž uloženy v rozporu s Disciplinárním řádem FAČR,“ poukazuje v komuniké ze zasedání Jan Lego, předseda odvolací komise.

„Není možné kombinovat u stejného druhu trestu více samostatných trestů, a navíc trest podmíněně odložený a nepodmíněný, jak rozhodla Disciplinární komise LFA,“ dodává Lego.

dos, Sport.cz

ČT sport Liberec - Pardubice zítra 18:00
20210226T18:00:00+0100
Liberec vs. Pardubice
Liberec vs. Pardubice
Liberec
Pardubice

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: