FORTUNA:LIGA

Jablonec - Ostrava 2:1 Jablonec nachytal Ostravu v úvodu, v závěru po Barošově trefě výhru ubránil

9. Krob 1:0
13. Jovovič 2:0
80. Baroš 2:1
Záznam online reportáže »

1. září 2019 18:26 - Jablonec nad Nisou
(Aktualizováno: 1. září 2019 18:46)

Jablonec vyhrál doma jedenáctý zápas v řadě, Ostravu porazil 2:1. Ale po závěrečném hvizdu si pořádně oddychl. Už po třinácti minutách sice vedl nad Baníkem 2:0 a ve druhém poločase doslova zahodil tisíciprocentní šanci, jenže hosté po gólu střídajícího Milana Baroše deset minut před koncem sahali po remíze.

Radek Petrášek, ČTK

Severočechům patřil úvod utkání. Hodně aktivní byl Vladimir Jovovič, který byl u obou gólů domácích. Už ve 3. minutě nejprve předběhl Jiřího Fleišmana, dostal se až před gólmana Jana Laštůvku. Ten jeho střelu z úhlu vyrazil a odražený míč poslal z jedenácti metrů Martin Doležal vysoko nad branku.

V 9. minutě však už Laštůvka kapituloval. Jovovičův centr z pravé strany proletěl kolem tří hostujících hráčů, dostal se až k Janu Krobovi, který krásnou střelou z voleje k protilehlé tyči poslal zelenobílé do vedení.

Obránce Jan Krob vstřelil první gól Jablonce (ilustrační foto).

fkjablonec.cz

A o čtyři minuty později to bylo již 2:0. Jovovič převzal přihrávku od Jana Matouška a střelou téměř z třiceti metrů k pravé tyči nachytal Laštůvku. Černohorský reprezentant tak vyslal českému národnímu výběru před kvalifikačním zápasem varování...

Poté se hra vyrovnala a dvě šance si vypracoval i Baník. Nejprve zblízka nevyzrál na Vlastimila Hrubého Nemanja Kuzmanovič. Poté si jablonecký gólman poradil i s tečovanou střelou Adama Jánoše po přetaženém rohovém kopu.

Poločas skončil 2:0, hostující fanoušci se trefy do branky na své straně nedočkali. Ostrava sice měla v Jablonci kvůli výtržnostem chuligánů na Spartě zavřený sektor pro hosty, ten si však vytvořili hned vedle tradičního kotle, což několikrát kvitovali skandováním „celá LFA, banda zkur****, je**t zákazy, stejně jsme tady."

Milan Baroš v dresu Baníku Ostrava (archivní foto).

Vlastimil Vacek, Právo

Do druhého poločasu vstoupili hosté aktivněji, dvě tisíciprocentní šance si však v 65. a 66. minutě vypracovali domácí. Po rozehrávce Laštůvky obral o míč otálejícího Martina Šindeláře Matoušek, před nímž byla zcela prázdná branka. Jablonecká „21" však k údivu celého stadionu poslala míč vedle tyče... Neuběhla ani minuta, když další tutovku spálil Doležal, který z hranice malého vápna odkrytou branku opět vysoko přestřelil.

Ostrava se snažila vstřelit kontaktní gól, ale v 73. minutě nastřelil Jánoš z dálky pouze břevno. Branky se však přeci jen dočkala. Deset minut před koncem se prosadil po ztrátě domácích Milan Baroš, který se dostal na hřiště v 68. minutě za Smolu. Hosté mohli vzápětí i vyrovnat, jenže v 83. minutě hlavičkoval po trestném kopu Šindelář pouze do tyče. Jablonečtí nakonec tři body v nervózním závěru uhájili.

8. kolo první fotbalové ligy:
FK Jablonec - Baník Ostrava 2:1 (2:0)
Branky: 9. Krob, 13. Jovovič - 80. Baroš. Rozhodčí: Dubravský - Horák, Poživil. Bez karet. Diváci: 3017.
Jablonec: Hrubý - Holík, Plechatý, Břečka, Krob - Hübschman - Jovovič (90. Chramosta), Považanec (85. Pilík), Sýkora - Matoušek (68. Kratochvíl) - Doležal. Trenér: Rada.
Ostrava: Laštůvka - Fillo, Šindelář, Procházka, Fleišman - Reiter (63. Holzer), Jánoš, Jirásek (63. Diop), De Azevedo - Kuzmanovič, Smola (68. Baroš). Trenér: Páník.

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.