Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Vzali jsme si ztracené body zpátky, těší Radu. Chválí žolíka i stálici

7. prosince 2019 19:58 - Opava

Přijeli jako favorit, jejich vítězství se však nerodilo lehce. Fotbalisté Jablonce nakonec po třech kolech přece jen sebrali všechny tři body, výhru 2:1 v Opavě jim až v 82. minutě vystřelil svým premiérovým ligovým gólem žolík Dominik Pleštil. „Vítězství si hodně ceníme, Opava má hodně nepříjemných hráčů,“ pochvaluje si trenér Petr Rada.

 

Sznapka Petr, ČTK

Posunuli se na čtvrté místo neúplné tabulky. Jablonečtí ukončili čekání na výhru.

„Doma jsme minule prohráli s Budějovicemi. Teď jedeme znovu ven do Mladé Boleslavi, ztracené body jsme si vzali tady na horké půdě v Opavě," těší kouče Petra Radu.

Měl zlatou ruku. Střídající Dominik Pleštil rozhodl po pouhých třech minutách na hřišti.

„Náš odchovanec má velký potenciál, jen ho brzdilo zranění. Pleštil je rychlostní krajní hráč. Dohodli jsme se, že bude jako odchovanec teď dostávat více šancí. Gól mu určitě může pomoci, jako rychlostního hráče si ho musíme cenit," charakterizuje Rada dvacetiletého mladíka.

Doležal je strašně důležitý

Autor prvního gólu, reprezentant Martin Doležal, je naopak velkou jabloneckou stálicí. Vstřelil již osmou branku v sezoně.

Zleva Vojtěch Kubista z Jablonce, Karol Mondek z Opavy v utkání 19. kola první ligy.

Petr Sznapka, ČTK

„Jedna šance, jeden gól. Je pro mě podstatnější, co odvede pro mančaft, než kolik vstřelí gólů. Uhraje spoustu soubojů, udrží balony, je prostě přínosem pro klub," vyzdvihuje Rada.

„Maká furt naplno, když ho chcete střídat, tak to už musí být. Je pro mě strašně důležitý hráč pro pracovitost a osobní souboje. Zaslouženě je v reprezentaci," chválí Doležala.

dos, Sport.cz

MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..