Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Jamajčan v dresu Slavie?! Na soustředění v Portugalsku už pálí jako o závod

31. ledna 2020 11:25 - Lagos

Fotbalový fanoušek neznalý poměrů by si snadno mohl myslet, že pražská Slavia přivábila během zimy do kádru exotickou posilu. Při soustředění úřadujícího ligového šampiona v portugalském Lagosu každou chvíli vzduch prořízne pokřik trenérů či svěřenců Jindřicha Trpišovského, jejímž adresátem je Sanka Coffie.

 

slavia.cz

Že nikdo takový během podzimu v dresu Pražanů nenastupoval? Pravda. A přece nejde o novou tvář patřící do kádru Pražanů. Stačilo jen, aby nigerijský záložník Peter Olayinka trošku změnil image, nechal si narůst delší vlasy, které spletl do dredů a při hře kadeře stáhl čelenkou.

Když pak krátce před odletem Pražanů jeden z českých televizních kanálů odvysílal sedmadvacet let starý film Kokosy na sněhu, o zábavu v kabině aktuálního ligového lídra na účet nigerijského fotbalisty bylo postaráno.

Další posila pro mistra? Olomoucký Zima dostal svolení jednat o přestupu do Slavie

Olayinka totiž s novou image náramně připomíná postavu, která ve filmu nesla jméno Sanka Coffie. Chlapíka s dredy, jenž ve snímku mapující cestu čtyřbobu z ostrova v Karibiku na zimní olympijské hry v Calgary 1988, plnil roli rozverného Jamajčana na pozici brzdaře.

Původně měl přitom postavu ztvárnit Eddie Murphy. Kdyby neodmítl, velmi pravděpodobně by slávisté na Olayinku dál pokřikovali jen zkráceně Olí. Ale nyní už je jasné, že „Jamajčan" v kádru Slavie zůstane.

"Sanko, střílej."

"Sanko, ty jsi dřevák."

"Sanko, přidej."

Tohle všechno lété éterem. Nová přezdívka se evidentně uchytila. Mezi hráči i realizačním týmem. Při tréninkových jednotkách na pobřeží Atlantiku Olayinka už jen výjimečně zaslechne své pravé jméno.

Devět hvězd mistrů je fuč! Slavia i tak dál vládne a je bohatší o miliardu korun

Radek Malina, Lagos, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..