Slavia se dočkala první letošní výhry, posila slaví úspěšný debut

Lagos

Důležité budou až soutěžní zápasy, přesto jsou sešívaní rádi, že konečně vyhráli. Fotbalisté pražské Slavie totiž v ani jednom ze tří předchozích utkání v zimní přípravě nezvítězili. Český mistr využil až druhou možnost na Atlantic Cupu v Portugalsku, kde porazil norský tým Valerenga Oslo 3:1. Úspěšný debut si připsal obránce Zima, posila z Olomouce.

Fotbalisté Slavie měli výborný vstup do utkání a po gólu Lukáše Masopusta šli do vedení

Doma podlehli druholigovému Ústí nad Labem 0:1 a remizovali s Českými Budějovicemi 3:3. Stejný výsledek se zrodil také v prvním duelu sešívaných v Portugalsku s dánským Aarhusem.

Tentokrát byla soupeřem Slavie norská Valerenga z hlavního města Oslo, desátý tým uplynulého ročníku Elitserien. Zápas se hrál jako součást přípravného turnaje Atlantic Cup.

Sešívaní měli výborný nástup, skóre otevřeli hned v 8. minutě. Olayinka utekl po křídle, našel Masopusta a jeho tečovaná střela skončila v síti. Ještě před přestávkou ovšem soupeř z penalty vyrovnal. Až osm minut před koncem po rohu rozhodl Zelený. V nastavení se ještě trefil Provod.

Ve druhém poločase si debut v červenobílém dresu odbyl mladý stoper Zima, posila z Olomouce.

Trenér Jindřich Trpišovský se kvůli zdravotním potížím nemohl spolehnout na Joãa Felipeho a Hilála. K nim se připojil Takács, který se zranil v předchozím utkání proti Aarhusu.