Nepovedená generálka. Sparta i potřetí ve Španělsku prohrála

Marbella

Tři zápasy na soustředění ve Španělsku, tři porážky. Letenští mají o čem přemýšlet. Jakmile se řekne Malmö, fanouškům fotbalové Sparty dodnes naskočí husí kůže. Švédský tým vyřadil Pražany v předkole Ligy mistrů v sezoně 2014/15 a zasadil jim tehdy těžkou ránu, která je dodnes živá. A právě úřadující švédský vicemistr Spartu v její generálce na ligové jaro porazil 2:0. Slovácko v Turecku zdolalo dánský Esbjerg 2:0.

Andreas Vindheim přišel do Sparty právě z Malmö...

Doma na Strahově Sparta v zimní přípravě třikrát vyhrála. Ve Španělsku však prohrála 1:2 jak s domácí Marbellou, tak s norským Bodö Glimt.

Před prvním ligovým zápasem s Libercem už žádný další nesehraje, duel s Malmö byl tedy pro ni závěrečnou generálkou.

První poločas skončil 0:0. Tutovku spálil Thelin, jehož Malmö nasbíralo do přestávky hned tři žluté karty. Po přestávce se ostrý duel převážil na stranu švédského vicemistra. Za stavu 0:1 mohl vyrovnat Hložek, šanci však nevyužil a Malmö si naopak z penalty vítězství pojistilo.

"Všichni víme, že není ideální, když jsme na soustředění prohráli tři zápasy. Ale pravda leží až v lize a je na nás, abychom ukázali, na čem jsme v pauze pracovali a zvládli první zápas na jaře vítězně," říká stoper David Lischka.

Slovácko v generálce na jaro zvítězilo v Turecku nad dánským Esbjergem 2:0. O osudu utkání rozhodla Navrátilova trefa a vedení pečetil brankou z pokutového kopu Daníček.