FORTUNA:LIGA

Nejhorší poločas, byla komedie, co jsme předváděli! Weber těžce nese budějovické K.O.

14. února 2020 21:55 - Praha

Kdyby kouč Jozef Weber mohl, zřejmě by na trávník hodil ručník a své hráče ze hřiště odvolal. Fotbalisté Mladé Boleslavi se totiž v prvním poločase páteční předehrávky 21. kola první ligy ocitli v těžké defenzívě. Jen sledovali, jak si českobudějovické Dynamo vytváří jednu šanci za druhou a raduje se ze tří gólů. Středočeši, oproti podzimu oslabení o několik klíčových opor (Komličenko, Mešanovič, Bucha, Matějovský), vstoupili do jara porážkou 0:3.

Václav Pancer, ČTK

„Byl to nejhorší poločas za dobu, co jsem v Boleslavi. Že jsme v prvních čtrnácti minutách drželi remízu? Taková šmrdlaná z naší strany nebyla určitě vyrovnaná hra. Domácí byli ve všem lepší, zaslouženě vyhráli," zlobil se Weber v pozápasovém rozhovoru pro ČT sport.

Ovšem ruku na srdce, ani ve fotbale se zázraky nedějí. Vzhledem k obrovskému oslabení a dvěma příchodům „last minute" (plzeňský Janošek a slávista Zelený se připojili k týmu těsně před utkáním), dal se podobný scénář přece jen očekávat.

To byla jízda! Dynamo na úvod jara smázlo neškodného soupeře

Středočeši byli nesourodí, nekompaktní. Navíc propadali při standardních situacích. Jen díky brankáři Šedovi a špatné koncovce soupeře inkasovali pouze z jedné - po rohovém zvyšoval na 3:0 Schranz. Předtím se trefili Čavoš a Havelka.

„Je jedno, jestli máte osobní nebo kombinované bránění. Sivok vyskočí, nikdo se s ním nechytne... Pak nemáte šanci. Byla až komedie, co jsme při standardkách předváděli. Budějovičtí do toho šli agresivněji, z každého rohu jsme mohli dostat gól," povzdechl si Weber. Na utkání z pohledu Boleslavi našel jedinou pozitivní věc. A sice, že čerstvé posily měly příležitost zvyknout si na nové spoluhráče a navnímat boleslavský způsob hry.

Zatímco pro Webera bylo sestavení základní jedenáctku velkým problémem, domácí kouč David Horejš měl zcela opačné starosti. Vždyť zkušení borci Kladrubský s Táborským se mu nevešli ani na lavičku.

„Samozřejmě, nebylo snadné oběma říct, že se nedostanou ani do nominace na zápas. Ale mluvil jsem s nimi individuálně a situaci jim vysvětlil. Každopádně jsme rádi, že jsme jaro zahájili vítězně, navíc po výborném výkonu. První půle byla možná nejlepší za mého působení v Budějovicích," radoval se Horejš, pod nímž nováček válí i sbírá body. Nyní jich má stejně jako pražská Sparta.

neu, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.