Jablonec - Příbram 4:0Góly do prázdné a Příbram veze z Jablonce výprask

52. Sýkora 2 : 0
55. Sýkora 3 : 0
81. Hämäläinen 4 : 0

Jablonec nad Nisou

Toužili po odvetě za podzimní debakl a ta se jim zdařila. Jablonec porazil v dohrávce 21. kola Příbram 4:0. Na třetím místě tak zvýšil náskok před svými pronásledovateli v čele s Ostravou na čtyři body. Vítězný gól vstřelil aktivní Vojtěch Kubista v prvním poločase po rohovém kopu. Po přestávce přidal další dva Jan Sýkora a skóre uzavřel premiérovou trefou v české lize střídající Kasper Hämäläinen. A to ještě Doležal v nastavení zahodil penaltu.

Zleva Matěj Polidar z Příbrami a Jan Krob z Jablonce.

V srpnovém prvním vzájemném utkání Severočeši padli v Příbrami ostudně 0:4 a pro trenéra Petra Radu šlo o nejhorší zápas jeho bohaté trenérské kariéry. Nyní však Jablonečtí prohru aktuálně poslednímu celku vrátili.

V první půli si ani jeden tým velké šance nevytvořil. Když už parádně nahrál kapitán domácích Hübschman ve 14. minutě Sýkorovi a ten mohl běžet sám na gólmana, první asistent Moláček odmával chybně ofsajd. Velkou šanci měl Kubista v polovině úvodní části, jenže zhruba ze šesti metrů pálil vysoko nad. O třináct minut již jablonecký odchovanec mířil přesně. Po rohovém kopu centroval do vápna Krob. Trefil Hübschmana a Kubista odražený míč napálil pohotově k tyči.

Příbramští v prvním poločase netrefili branku ani jednou. Střelu Škody v 19. minutě zblokoval Jugas na roh. Jinak tým kouče Nádvorníka hrozil převážně ze standardních situací.

Hosté o přestávce přemýšleli o vyrovnání, naděje se jim však zbortily brzy po přestávce, kdy jim Severočeši zasadili zdrcující údery. Nejprve si v 51. minutě nejlepší střelec Jablonce Doležal po nahrávce Považance počínal skvěle, nezištně nahrál lépe postavenému Sýkorovi a ten střílel do odkryté branky. Za čtyři minuty měl stejný hráč ještě snadnější pozici. Po kiksu gólmana Kočího, který minul zpětnou hlavičku Pazdery, už Sýkora skóroval do prázdné brány. V 81. minutě pak zvýšil zblízka na 4:0 střídající Hämäläinen.

I hosté si pak vypracovali několik nadějných situací na korigování výsledku, ale třetí celek tabulky nulu vzadu udržel a do jara vstoupil vítězně. V nastaveném čase neproměnil pokutový kop Doležal. Minusem pro Jablonec bylo i zranění Jovoviče.

Fortuna liga
Dohrávka 21. kola
Jablonec - Příbram 4:0
Branky: 52. a 55 Sýkora, 36. Kubista, 81. Hämäläinen. Rozhodčí: Berka - Moláček, Hock. ŽK: Tregler, Zorvan, Nový (všichni Příbram). Diváci: 2438.
Jablonec: Hrubý - Holík, Jugas, Plechatý, Krob - Hübschman - Jovovič (64. Pilík), Kubista (80. Hämäläinen), Považanec, Sýkora (85. Chramosta) - Doležal. Trenér: Rada.
Příbram: Kočí - Pazdera (56. Cmiljanovič), Šimek, Kleščík, Nový - Polidar, Tregler, Zorvan (80. Kříž), Rezek, Škoda - Jindráček (65. Voltr). Trenér: Nádvorník.