Živě

Fotbalový Baník věnuje 800 tisíc korun pozůstalým po tragédii

8. března 2020 11:51 - Ostrava

Baník Ostrava věnuje 800 tisíc korun pozůstalým po obětech prosincové tragédie ve Fakultní nemocnici v Porubě, při které zahynulo sedm lidí. Šek předají zástupci fotbalového klubu řediteli nemocnice Jiřímu Havrlantovi před pondělním ligovým utkáním s Mladou Boleslaví.

 

Vladimír Pryček, ČTK

Obnos zahrnuje finanční sbírku mezi hráči, zaměstnanci klubu a fanoušky, 150 tisíc korun ze vstupného z prosincového utkání Baníku se Spartou, které se hrálo těsně po tragédii, a výtěžek z dražby dresů, v nichž Ostravští zápas odehráli.

"Podařilo se nám i díky velké pomoci našich fanoušků dát dohromady částku 800 tisíc korun. My víme, že žádné peníze bolest neutiší. Ale snad budou lidem, kteří ztratili v onen den své nejbližší, alespoň částečně k pomoci," uvedl ředitel klubu Michal Bělák.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..