Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Potlesk pro Plzeň! Prezident Viktorie předal ochranné štíty nemocnici

20. dubna 2020 21:15 - Plzeň/Praha

Fotbalisté Plzně sice začali s tréninkem v osmičlenných skupinách, ale dál pomáhají v boji s koronavirem. Prezident klubu Tomáš Paclík v pondělí osobně předal ve Fakultní nemocnici 1000 ochranných štítů pro lékaře a zdravotnický personál. Informaci zveřejnily internetové stránky západočeského klubu.

 

Foto FC VP

Plzeňská Viktoria si velmi váží dlouholetého partnerství s Fakultní nemocnicí Plzeň. Prezident klubu Tomáš Paclík v pondělí osobně do rukou ředitele FN Václava Šimánka předal ochranné pomůcky, které pomohou chránit lékaře i zdravotnický personál v době koronavirové pandemie. Konkrétně jde o 1000 ochranných štítů.

„Věřím, že tento dar od našeho klubu bude užitečný a ihned pomůže k větší ochraně lékařů i všech dalších zaměstnanců Fakultní nemocnice, jejichž práce si nesmírně vážíme," uvedl Paclík během předání na Borech.

Návrat Plzně na trávník: dezinfekce míčů i nohejbal. Hráče budeme muset krotit, říká Guľa

Tisícovka ochranných štítů zamíří ve FN Plzeň na pracoviště, která pečují o pacienty s prokázanou koronavirovou nákazou či pro nemocné, u kterých je podezření na toto onemocnění. Potřebnost ochrany vysvětluje ředitel FN Plzeň Václav Šimánek:

„Abychom tuto pandemii zvládli, myslím tím celou společnost, musí být první linie zdravotníků chráněna tak kvalitně, aby nedocházelo k ohrožení jejich zdraví. Díky ohleduplnosti široké veřejnosti a kvalitním ochranným prostředkům můžeme tento boj vyhrát. Viktoriáni jsou velcí srdcaři a pevně věřím, že první ligové zápasy, kam bude vpuštěna veřejnost, zahalí barvy zaměstnanců FN Plzeň. Moc děkujeme za vše, co pro nás FC Viktoria dělá," nechal se slyšet Šimánek.

rjm, Sport.cz

  Jablonec - Baník dnes 18:00
20200708T18:00:00+0200
Jablonec vs. Baník
Jablonec vs. Baník
Jablonec
Baník
  Slavia - Sparta dnes 18:00
20200708T18:00:00+0200
Slavia vs. Sparta
Slavia vs. Sparta
Slavia
Sparta
  Plzeň - Liberec dnes 18:00
20200708T18:00:00+0200
Plzeň vs. Liberec
Plzeň vs. Liberec
Plzeň
Liberec

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..