Živě

Hráče čekají před zápasem dotazníky, na lavičkách budou ob místo

11. května 2020 23:04 - Praha

Vyplňování zdravotních dotazníků každým hráčem a členem realizačního týmu v den zápasu, oddělené nástupy týmů na hřiště, obsazení pouze každé druhé sedačky na lavičkách či měření teploty všem, kteří půjdou do vnitřních prostor stadionu. I tak by měly vypadat zápasy znovuobnovené první ligy podle manuálu s detailním popisem hygienických opatření, který dnes odeslala klubům Ligová fotbalová asociace. O prodloužení sezony přerušené koronavirem bude v úterý rozhodovat grémium.

 

Radek Petrášek, ČTK

Podle obsáhlého materiálu, ke kterému získala ČTK přístup, budou muset všichni hráči a členové realizačních týmů v den zápasu vyplnit zdravotní dotazník a aktualizovaný ho odevzdat nejpozději dvě hodiny před výkopem týmovému lékaři.

Nezvyklý bude pro hráče už samotný příjezd k zápasu na stadion. Kluby musí uzpůsobit místa v autobuse tak, aby na dvousedačce byla pouze jedna osoba. Zřejmě tak mužstva budou muset cestovat ve dvou autokarech. Domácím týmům LFA doporučila zvážit individuální dopravu vlastními vozy.

První společný trénink prvoligového fotbalového týmu FK Jablonec po uvolnění vládních opatření proti šíření nového koronaviru.

Radek Petrášek, ČTK

Oba kluby se mají dohodnout na odlišném příjezdu na stadion a do kontaktu nesmějí přijít ani při rozcvičení před zápasem. Po příchodu na stadion se mají hráči převlékat ve více místnostech, například oddělit členy základní sestavy a náhradníky.

Svoboda bude lize vládnout dál, Slavia vyklízí pozice už před volbami

Stejně jako k rozcvičce i k samotnému utkání nastoupí týmy samostatně a ne společně, jak je obvyklé. Hráči a rozhodčí si nebudou podávat ruce a není dovoleno předzápasové focení.

Každý z hráčů bude mít vlastní láhev na pití a konzumovat může pouze občerstvení od kuchaře a kustoda ze svého týmu. Na lavičkách náhradníků smí být obsazena pouze každá druhá sedačka. V případě, že místa nebudou stačit, dojde k prodloužení lavičky tím, že se doplní židle nebo křesla.

Fotbalisty čekají tři testy na covid, otázka karantény je nejasná

Týmy budou odděleně odcházet i ze hřiště, a to jak v poločase, tak po závěrečném hvizdu. Kluby zajistí otevření dveří ve vnitřních prostorách stadionu, aby aktéři nemuseli sahat na kliky. V kabinách se mají týmy podle manuálu zdržovat co nejméně a sprchy pokud možno využívat jednotlivě. Na stadionu nemohou do sauny či ochlazovacích bazénů.

Zápasy se budou hrát bez diváků a zatím není přesně daný počet osob, který bude přítomen na stadionu. Od 25. května by se totiž měly začít konat akce pro 500 lidí. Stadion bude rozdělen na vnitřní prostory a tribuny. Před vstupem musí všechny osoby, které půjdou do vnitřních prostor, projít měřením teploty. Hráčům a realizačnímu týmu budou lékaři kontrolovat teplotu už před příjezdem na stadion. Lékařský tým musí po celou dobu pracovat v jednorázových rukavicích a s ochranou úst a nosu.

Jablonecký trenér Petr Rada na prvním společném tréninku po uvolnění vládních opatření.

Radek Petrášek, ČTK

Zvláštní režim čeká na týmy i v hotelu, kde bude mužstvo ubytované. V hotelu by měl pobývat pouze daný tým, případně musí mít oddělené vlastní patro, vchod a výtah. V každém pokoji smí být pouze jedna osoba.

Otázkou nadále zůstává, zda by v případě pozitivního nálezu šel do karantény celý tým, či nikoliv. Podle epidemiologa Rastislava Maďara bude rozhodnutí bude na krajských hygienických stanicích. Podle manuálu má hráč v případě jakýchkoliv symptomů covid-19 ihned telefonicky kontaktovat klubového lékaře a sám se izolovat. Klubu pak manuál nařizuje bez potvrzení onemocnění nesdělovat pozitivní případy médiím a zajistit dostatečně velký kádr pro zbývající část soutěže.

O osudu přerušené sezony rozhodne ligové grémium. Kluby musí v úterý v Praze nadpoloviční většinou schválit prodloužení ročníku přes 30. červen.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..