Český fotbal truchlí. Bývalý prvoligový brankář Novák prohrál boj s rakovinou

13. května 2020 08:35 - Teplice

Český fotbal zasáhla smutná zpráva. Po dlouhém boji se zákeřnou nemocí zemřel v noci z úterý na středu bývalý prvoligový brankář a později trenér mládeže Radim Novák. Informaci potvrdily oficiální stránky klubu FK Teplice, kde působil v tamní akademii.

 

FK Teplice

Někdejšímu hráči Varnsdorfu, Teplic a především Ústí nad Labem bylo 42 let. Lékaři mu diagnostikovali rakovinu slinivky v listopadu minulého roku. Svůj boj s těžkou nemocí bohužel prohrál.

„Nejen jeho svěřenci, ale celý klub bude vzpomínat na Radima nejen pro jeho trenérské schopnosti, ale především pro jeho výbornou povahu a pozitivní myšlení. Čest Tvojí památce, Radime! Klub by také chtěl vyjádřit upřímnou soustrast všem pozůstalým," píše se na stránkách teplického klubu.

V dobách aktivní kariéry si Novák udělal jméno především v Ústí nad Labem, kterému pomohl k postupu do první ligy a strávil v něm deset sezon. V první lize za severočeský celek odchytal 13 zápasů.

Absolvent Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně po aktivní kariéře pracoval jako trenér a učitel.

roj, Sport.cz

ČT sport Odloženo Pardubice - Slovácko
20210305T18:00:00+0100
Pardubice vs. Slovácko
Pardubice vs. Slovácko
Pardubice
Slovácko

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: