Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Teplický trenér Plíšek: Noví hráči se osvědčili

9. prosince 2008 08:43 - TEPLICE

Nezářili, ale ani vysloveně nezklamali. Fotbalisté Teplic přezimují na osmém místě tabulky. „Dvaadvacet bodů odpovídá realitě. Samozřejmě bych byl spokojenější, kdybychom měli o tři nebo čtyři body více, ale ztráta na příčky před námi není velká. Určitě se o lepší umístění ještě popereme,“ slíbil teplický trenér Jiří Plíšek.

„Pozitivem je postup do jarní části Poháru ČMFS. Fantasticky chytal Tomáš Belic, který v lize osmkrát udržel čisté konto. Během podzimu se nám podařilo zabudovat do sestavy čtyři nové hráče, kteří se osvědčili,“ připomněl kouč.

Největší očekávání provázelo návrat Štěpána Vachouška z rakouské Austrie Vídeň. „Zpočátku nehrál optimálně, ale poctivě na sobě pracoval a v posledních třech kolech už byl velkou oporou. Jeho hra měla příznivou tvář a určitě se dá na něm stavět i pro jaro,“ řekl Plíšek na adresu zkušeného fotbalisty. Vachoušek dal v závěrečných dvou zápasech dva góly.

Ještě o jeden víc nastřádali z nových posil záložník Vlastimil Stožický a útočník Aidin Mahmutovič. „Stožického jsem znal už z působení v druholigovém Ústí nad Labem. I když mu v Jablonci na začátku podzimu šanci nedali, pro mě je solidním ligovým fotbalistou. Mahmutovič přišel v létě bez jakýchkoli zkušeností z druhé ligy, ale postupně vstřebává nároky nejvyšší soutěže a prokázal svůj jednoznačný potenciál. Do mužstva dobře zapadl i Milan Matula z Liberce, který je použitelný v obraně i na postu defenzivního záložníka,“ rozebíral trenér.

Excelentní vstup do sezóny měl Tomáš Jun, který vstřelil v úvodu do sítě Budějovic hattrick. Další góly už ale nepřidal a v některých zápasech se dostal na hřiště jen z lavičky náhradníků.
Kvůli zranění na podzim vůbec nenastoupil Petr Smíšek. „Je už půl roku mimo a ještě delší dobu bude. Další útočník Michal Smejkal začal v základu, ale jeho výkonnost nebyla stoprocentní. V Kladně se zranil a pak absentoval,“ doplnil Plíšek.

Josef Pešout, Právo

ČT sport Pardubice - Olomouc dnes 18:00
20201127T18:00:00+0100
Pardubice vs. Olomouc
Pardubice vs. Olomouc
Pardubice
Olomouc

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..