Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Teplice odletí i s Elsamnim, hon na středopolaře vzdávají

31. ledna 2009 17:23 - TEPLICE

Bez vytouženého tvořivého záložníka odletí v neděli fotbalisté Teplic na herní soustředění do turecké Antalye. Místo toho se mohou radovat alespoň z vyřešení brankářské otázky, o nějž se postaral příchod Tomáše Grigara ze Sparty. Ve třiadvacetičlenném kádru nechybí ani útočník Osama Elsamni, který uspěl na testech a klub jedná o jeho přestupu s klubem Tokio Verdy.

"Kádr uzavíráme. Nepřijde ani Kisel ze Sparty, do hry totiž vstoupil Besiktas," řekl před odletem na soustředění ředitel klubu František Hrdlička. "Tyhle typy fotbalistů nejsou jen tak k mání. Jsme stále v kontaktu s Volešákem, ale teď je jeho příchod nereálný," dodal.

Přestup šikovného záložníka ze Slavie zastavilo střevní onemocnění a Teplice vyčkávají. "Kdyby teď měl někdo přijít, musí to být velký hráč, který může okamžitě hrát základní sestavu. A takový u nás snad ani není," řekl Hrdlička.

Ještě větší potíže ovšem měli Tepličtí se složením brankářské dvojice. Dosavadní jednička Tomáš Belic odešel do řeckého Panioniosu, náhradníka Michala Daňka si stáhla Plzeň. V lednu tak zbyl v kabině jen Martin Slavík, na podzim až trojka, a kolem něj se střídali testovaní brankáři. První dva nezaujali, třetího přeplatila konkurence. Nakonec klub vykoupil Grigara ze Sparty.

Grigar dostal přestup k narozeninám

"On sem prostě chtěl jít, to je hlavní důvod. To je dnes priorita, necítit, že hráči jen spekulují o penězích," řekl Hrdlička na adresu brankáře, který vyměnil boj o post trojky za přetahovanou o prvoligovou branku. "Se Slavíkem jsou oba dva kvalitní brankáři, uvidíme. U Grigara bylo dobré, že se bez jakéhokoli váhání rozhodl pro přestup," dodal trenér Jiří Plíšek.

Grigar dostal přestup k šestadvacátým narozeninám, které oslaví v neděli. "Je to pěkný dárek. Sparta mi dávala najevo, že pro ni nic neznamenám," řekl Grigar. Shodou okolností zatím v obou týmech zažil jen fyzický dril, a tím víc se na soustředění těší. "Zatím jsem pořádně neměl míč v ruce, ale dostanu se do toho rychle," dodal.

Hotel Titanic vzbuzuje lehké obavy

Za celou dobu ligové existence létali Tepličtí v zimě na Kypr. Až letos se rozhodli pro změnu a zvolili si tureckou Antalyi. "Bude tam výrazně kvalitnější areál i příprava než na Kypru," shrnul svá očekávání Hrdlička. Jen název hotelu Titanic v něm vzbuzuje lehké obavy. "Snad nepostihne stejný osud celý český fotbal. Ale i kdyby, řešit to budeme až v červnu, teď nás zajímají ryze sportovní věci," dodal.

Jeho tým se na devítidenním soustředění střetne s Dinamem Záhřeb i s jeho jmenovcem z Bukurešti, narazí i na japonskou Hirošimu. "Čekají nás dva týdny pilování herní praxe a tyhle tři kvalitní zápasy asi hodně napoví," dodal trenér Plíšek. Má i co napravovat - od začátku ledna jeho tým v pěti přípravných zápasech ani jednou nevyhrál.

ČTK

  1:0 Sparta - Ml. Boleslav 1:0 dohráno
20210124T18:30:00+0100
Sparta vs. Ml. Boleslav
Sparta vs. Ml. Boleslav
Sparta
Ml. Boleslav
  2:0 Plzeň - Pardubice 2:0 dohráno
20210124T16:00:00+0100
Plzeň vs. Pardubice
Plzeň vs. Pardubice
Plzeň
Pardubice

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..