Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Sjezd natěračů? Aneb Když se fotbalu fandí ze štaflí

7. června 2020 17:28 - Praha

Sport v době koronavirové nepřestává přinášet překvapivé momenty. Nápaditá řešení pak přinášejí fanoušci, kteří se nechtějí smířit s faktem, že zatím mohou na stadiony pouze v omezeném počtu. A třeba při sobotním duelu Bohemians se Spartou to u Ďolíčku vypadalo jako při sjezdu natěračů - zeď stadionu ve Sportovní ulici byla totiž kompletně obložená štaflemi.

 

Ondřej Deml, ČTK

Scéna ze sobotního derby připomíná zaprášené fotografie z dřevních fotbalových dob, kdy byla řada fanoušků odkázána na sledování utkání dírou v plotě. Současným fandům ale nelze upřít vynalézavost, u zdi Ďolíčku totiž byly přistaveny i vysokozdvižné plošiny. Obležené balkony, z nichž je přímý výhled na trávník, jen kolorit fandění v době pandemie dotvářely.

Pražské derby u Botiče v sobotním večeru nakonec ovládla Sparta, která si zajistila nejtěsnější vítězství 1:0 gólem Tetteha z 85. minuty. Ze štaflí se však při rozhodujícím momentu nesl pískot.

Brance totiž předcházela sporná situace, při níž pomezní Kotík signalizoval ofsajd, hlavní rozhodčí Proske ale nechal útočnou akci Sparty dohrát a pískl až po vstřelené brance.

Někteří fanoušci si přistavili celou vysokozdvižnou plošinu.

Vlastimil Vacek, Právo

Jeho rozhodnutí posléze potvrdil i sudí u videa a Klokanům se tak opět nepodařilo zlomit nepříznivou bilanci s týmem z Letné. Bohemka na domácí půdě nedokázala Spartu porazit už devatenáct let.

Fanoušci sledovali derby Bohemians se Spartou z plošin a žebříků.

Vlastimil Vacek, Právo

pn, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..