Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Odvolací komise snížila Teplicím pokutu za podmáčené hřiště

10. června 2020 11:32 - Praha

Odvolací komise Fotbalové asociace České republiky snížila Teplicím pokutu za nezpůsobilé hřiště v březnovém ligovém utkání s Libercem, které muselo být podruhé odloženo. Místo 120 tisíc korun má severočeský klub zaplatit 80 tisíc.

 

Twitter

"Odvolací komise dospěla k závěru, že výrok o vině je v souladu se skutkovými zjištěními i právní úpravou. To znamená, že teplický klub neumožnil sehrát utkání, neboť nereagoval odpovídajícím způsobem na negativní závěry zejména o nedostatečné prostupnosti vody hrací plochou," uvedl předseda odvolací komise Vladimír Kristýn na webu FAČR. "Ohledně výše trestu však odvolací komise dospěla k závěru, že intenzita zavinění zejména s ohledem na klimatické podmínky neodpovídala výši uloženého peněžitého trestu, a proto jej přiměřeně snížila," řekl Kristýn.

Teplice měly s Libercem hrát již 29. února, ale husté sněžení a déšť způsobily, že trávník na Stínadlech byl silně podmáčený. Kvůli nezpůsobilému hřišti se utkání neuskutečnilo ani v náhradním termínu 11. března, za což disciplinární komise domácí klub potrestala. Podle Teplických mohlo za problémy špatné podloží hřiště a na léto naplánovali rozsáhlou rekonstrukci.

Po pohovorech kvůli letargii přišla rána do srdce. A teď je na řadě boj o život

Zápas se nakonec odehrál 23. května jako první ligový duel po koronavirové pauze a skončil výhrou Teplic 2:0.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..